Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől recseg a processzorom?

Mitől recseg a processzorom?

Figyelt kérdés

új amd fx 6100 gyári hűtővel.


kb 3 hetes,és ma hallottam elősször. halk,de folyamatos recsegés. de ha a proci felpörög akkor hangosabban recseg.


mondjuk most mintha abbahagyta volna.


biztos h nem a merevlemez,ezt már mondták de én kizártam.....


2013. jan. 10. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy a proci hol pörög fel?:D Abba nincsenek mozgó alkatrészek. Vagy a proci hűtőre értetted? És mitől vagy benne olyan biztos h az recseg? Nem könnyű megállapítani abban a kis helyen. Össze vissza ütköződik a hang és lehet h nem is onnan hallod.
2013. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen a hűtőre gondolok..

és biztos hogy abbol jön a hang.....

2013. jan. 10. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt a "recsegést" nagyvalószínűségüleg azért hallod,mert csapágyas a ventillátorod(tudom,még csak 3 hetes,de komolyan elvárod,hogy gyári hűtő mellé minőséget kapj?).

Ez alapjáraton még most annyit csinál,hogy rosszabban(sokkal) hűt,bár a gyári hűtő alapból rosszúl hűt,de emiatt nagyon veszélyes hőfokra felmehet(a gyári hűtő nem hűt jól,de nem engedi veszélyes fokokra azért az se).

Venti csere,mert a csapágyas ventillátorok bármikor leállhatnak,és ha éppen nem veszed észre,és mit tudom én,pont terhelve van,akkor 65C'-ból lesz 120 3 mp alatt,és akkor vége a procinak.

2013. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem...és milyet ajánlasz? sajnos most nem állok valami jól anyagilag,ezért valami megfizethető de normális kellene.... és ha veszek egy jobb hűtőt abban nem fog tönkremenni a csapágy 1 hónap múlva ?


bár ha véletlenül tönkre is megy,mivel garis kötelessége a boltnak kicserélni,de ezt nem szeretném megvárni...

2013. jan. 10. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát így most látatlanba nem tudok neked hűtőt ajánlani,kéne tudnom a házad pontos nevét,mivel nagyon jó hűtők vannak,csak az a baj,hogy az ilyenek többsége "hatalmas"(és itt tényleg hatalmasat képzelj el) és a kisebb házakba nem fér el,ezért nem tudnék neked most hirtelen ajánlni.


Kicserélni meg hááát...nem biztos.

Bár amd-nél még nem volt szerencsére olyan,hogy garanciázni kellett volna,de én egyszer az nvidiával annyira megszívtam(ott is hűtési problémák miatt ment tönkre a videókártya),hogy 2 hónap volt mire adtak egy újat.

Szerencsére addig a boltos(nagyon kedves volt),beletett egy azonos szintű ati(akkor még full ati volt) kártyát és azóta amd/ati-t veszek csak.

Na hát ezzel szépen szétoffoltam magam...bocs.

2013. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

egy codegen atx házam van. : [link]


szinte pontosan így néz ki,talán a bekapcsológomb kicsit más árnyalatú,de az meg mind1.

2013. jan. 10. 19:38
 7/8 A kérdező kommentje:
és egy gigabyte ga 970a-ds3 alaplap van a gépben.
2013. jan. 10. 19:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev.2 ezt néztem ki... ez jó lenne bele ?
2013. jan. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!