Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Farcry 3 problémám van,...

Farcry 3 problémám van, segítettek?

Figyelt kérdés

Meg van a Farcry 3 káték, eddig akadás mentesen ment szinte Ultra beállításokkal, úgy hog 1680x1050 és 8x-os élsimi mellett SSAO beállításokkal. Most indítom a játékot, és szaggatva fut, ha kobbra balra forgatom a képet nem szaggat, de ha megyek akkor igan. Amit azóta csinálta:


- Maffia 2 INSTALL (ami felteszi az nvidia pHysx-et, a kártyám ATI, letöröltem a játékot physx-el együtt, restart-oltam, de ugyanaz a helyzet


- Grid INSTALL, ezt még nem szedtem le........mi lehet a gond, eddig szépen ment mint a szél, most meg akad????


2013. jan. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Vedd le az antialiasingot 4x-re, 2x-re vagy kapcsold ki. Az okozza a lagok nagyját. Ha nincs bekapcsolva, vagy 2x-ben futtatod, akkor ugyanaz a vas simán elbírhatja ultra beállításokon is. Másrészt olyan beállítást alkalmazz, amit támogat a monitorod is. Más játéknál nekem szívás volt ez az 1600*sok felbontás, meg az 1440-es is. Bezzeg 1920*1080-on hasított mindnen ahogy illik.


ATI/Radeon kártya esetén segíthet a legújabb béta driver (12.11).

2013. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nekem eddig nem szaggatott, és bocs nem SSAO hanem HDAO...ha jól tudom, na mind1 a lényeg hogy ez csak azóta szaggat amióta kb a második szigetrész felénél járok. Telgesen idáig ment úgy 40-45 FPS-el. Most ez akkor mi? Ha driverem volna szar akkor már az elejétől kezdve lagolna nem?
2013. jan. 8. 09:15
 3/7 A kérdező kommentje:
jah és ha leveszem az élsimítást, még jobban szaggat, lehet hogy nem hiszed de 1024-es felbontáson akkorákat szaggat a kép hogy szinte már meg-meg áll.??
2013. jan. 8. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkro tán olyan felbontáson használjad, amit szeret a monitorod. A mai monitorok (a laposabbak. CRT már nem igazán kapható) nem nagyon szeretik ha cseszteted a beállítást. A lehetőségek közül a HDAO a legerőforrásigényesebb. Egyébként van elég hely a vinyon amire telepítetted és a rendszerlemezen elég?
2013. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A c-meghajtón 40gb, a d-meghajtón meg még 170gb van. A monitorom meg 16:10-es. Köszi a választ és értem mire gondolsz, de ez akkor sem magyarázza meg azt hogy az első fele a játéknak mért ment tökéletesen. És azóta már megint full grafikán játszottam és most nem szaggatoot egyáltalán. Amelyik játék fent van még:


-Sniper Elite v2, Crysis, Crysis Warhead, Crysis 2, Battlefield BC 2, Bf3, Fear 3, Homefront, Grid, The Run, NFS Carbon, AC 2,AC 3, POP - the forgotten sands, batman - AC, metro2033, farcry 1, farcry 2, cod 4-5-6-7-8-9, moha - airborne, moha - 2010, moha - warfighter.......EZEK VANNAK FELTELEPÍTVE.......és néha játszhatatlanul szaggat a farcry 3, néha meg fullon megy. bocs ha sok a kérdésem, de ezt nem tudom hova tenni....szerintetek ha újra telepírem a gépet az segíthet???

2013. jan. 8. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor gyenge hűtő vagy táp is lehet. Fújd ki a gépből a port! Bár az sokat nem számít. Nem bírja a strapát valamelyik hardver? A hőmérsékletet valamennyire lehet ellenőrizni procin és videokártyán. Egyébként is elég nehéz bármit is mondani úgy, hogy semmit nem lehet tudni a gépedről, csak hogy "korábban ment". EZ bizony nem túl stabil alap. Dobd át azt a HDAO-t SSAO-ra, vagy vedd vissza az antialiasingot, vagy állítsd be a CCC-ben (is), vagy vedd visszább a blur effectet a beállításokban (a profilban van a fájl hozzá. Azt hiszem ez a PostFX beállítás). Meg persze dobd fel a 12.11-es drivert! Ha mozgás/forgás közben picit "csíkozódik" a felület (fal, konténer), akkor a vsyncet állítsad magasabbra!
2013. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezeket a beállításokat ismerem, de kössz. Megoldódott: vírust kapott, felraktam az avirát és simán megy HDAO és 1x-es függőleges monitor szinkronizálással:)...egyébként .......CPU :FX 6100, 12gb ddr3 1333Mhz, 1gb HD 7750 OC..(amit majd váltok vagy 7770-re vagy 7850-re, nem tudom melyik jobb. Nagyon köszönöm hogy megpróbáltatok segíteni!!
2013. jan. 9. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!