Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel I5-2500K jobb mint...

Az Intel I5-2500K jobb mint az AMD FX-8350-je?

Figyelt kérdés
[link] mert ha jól nézem akkor az AMD jobb 87% kal!
2013. jan. 6. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Akkor ezt nézd, kb az i3 3220 szintjén van a játék tesztekben. A fogyasztásról már ne is beszéljünk, az fx-ek több mint 100wattal többet fogyasztanak.

[link]

[link]

2013. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Játszani kell? Akkor I5-2500K. Minden másra ott a Mastercard.
2013. jan. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy intel fan de játékra én is inkább i5-öt vennék és ha már 50ezrem van rá akkor a 3570k-t, az a 4ezer forint már mindegy.

Viszont ha renderelés/videó encode stb. munkákban gondolkoznék akkor se a 8350 hanem a 8320+ egy jobb hűtő és OC.

2013. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy jött ki neked az a 87% Nekem átlagosan +3,47% jött ki az FX javára a tesztben lévő alkalmazások mellett. Amúgy jól látszik, hogy az FX teljesítménye elég ingadozó, hiszen egy szálon relatíve gyenge, 8 szálat viszont nehéz kihasználni nagy általánosságban. A hatékonyság a modulos egységnél sem tökéletes azaz az AMD szerint egy modul két szálon dolgozva kb +80% növekedést érhet el (míg egy rendes kétmagosnál ez 98% is lehet).

Általában munkára, kép és video feldolgozás illetve tömörítés terén jó az FX, de sok esetben nem annyira...játékokra sem igazán, bár GPU limites beállításoknál ez kevésbé jön elő.

Egyébként azok a tesztek csupa szintetikus gagyik, számomra nem jelentenek azok a számok sokat. Ennél értelmesebb teszteket is találni a neten.

[link]

összesítés:

[link]

2013. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval I5-öt vegyek?
2013. jan. 6. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Ajh...mikor értik már meg az emberek?


Itt nincs amd vs intel.

Sohase volt(na jó,talán 3-4 évvel ezelőtt).

A két gyártó nemhogy ellenségek,de még sokszor támogatják egymást,közös ügyeik vannak(pl emlékeztek,amikor az intel,az amd-vel karöltve kezdtve el támogatni a havok fizikai motort,amit több ezer játék használ?).

Röviden,tömören: AMD: budget,középszintű proci

Intel: Drága,erős proci

Azért vannak az amd-k,hogy aki pl 180-ezerből,össze akar hozni egy egész gépet,de mindent full hd-n akar nyomni,az nem rakhat bele egy 50k-s procit,mert akkor meg gyengébb videókártyát kéne belerakni. Ezért inkább belerakunk egy fx-6300 ast és egy sapphire 7870-est például.

És semmi se ér a nagy i5,ha nincs mellé minimum egy hd 7870-es.


A kettő között,nyilnán az i5 jobb játékra,az amd fx 8350-je pedig pár szerkesztő programba alázza a 8 magjával(sajnos kevés program van,ami el tud számolni 8-ig).

2013. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, én úgy veszek hardvert, hogy még olyan 4-5 évig maradhasson! Videókártyát néztem legelsőnek, és gondolom elrontottam mert csak 1 HD7770-em van. Szóval: Melyik lenne az amelyik hosszútávon jó processzor lenne?
2013. jan. 6. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy az intelt, mivel csak erősebb és ha így viszonyítok akkor feltételezhetem (noha számítástechnikában vagyunk és a jövőt próbáljuk megfejteni ez baromság :D), hogy a jövőben ha nagyobb cpu igénye lesz valaminek ott jobban kell, hogy teljesítsen.

Viszont ha nem tervezel erősebb vga-t venni akkor értelmetlen egy fx 6100/6300nál erősebb cpu-t venned, mert még egy phenom x4 is elég a hd7770 mellé.

2013. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha Játékra kell akkor Intel i5 mondjuk nemtudom mennyire számít az hogy mennyi áramot fogyaszt a proci,de az AMD 8350 -től kicsit erősebb is az i5 és lényegsen kevesebb áramot fogyaszt és nemis melegszik annyira bár egy picit drágább az AMD nél 4-5 ezer FT-al kb,és én mondjuk nem Radeont vennék hanem geforce 660-670 ti oc gddr5 2gb -os karit vennék bele,mert a geforce is jobb video kari játékra, mint a radeonok,persze drágább is a geforce,és 8gb ram ot vennék még bele,a mostani játékokhoz már kevés a 4gb szerinzem, de neked kell eldöntened én tuti intel+geforce video karit vennék
2013. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!