Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen SSD-t szeretnék...

Egy ilyen SSD-t szeretnék vásárolni! Mi a véleményetek, és ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

[link]

Mi a véleményetek erről az SSD-ről ?

Van mellette egy 500 gigás Sata3-as vinyóm!

Az SSD-re menne a Win7,office, és mondjuk 2 olyan játék amivel játszom! Szerintetek így jó lenne ?


2013. jan. 5. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vigyázz. sose legyen aza 60 giga csurig. ink játékot rakd már vinyóra. ham inecraft akk mehet rá. mer az sokat lassulgat sokszor. xd még sata 3 mas winyóval is és i5el. de szerintem kingston hyperX +1k-t megér. :)
2013. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én beszereznék egy olyan alaplapot v. kártyát, ami hardveresen támogatja a HDD-SSD hibrid rendszert. Majd az eldönti, hogy mi az amit SSD-n kell tárolni és mi az amit a winyón.
2013. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Oprendszernek meg a sokat használt alkalmazásoknak jól jön egy SSD, szerintem játékokhoz nem muszáj, nem lesz több az fps csak valamivel gyorsabb a pályabetöltés. Az SSD leginkább a sok kis fájlal való munka illetve a random elérések esetén domborít igazán nagyot. Nekem majdnem ugyanez a meghajtóm van csak másik gyártótól (Corsair Force 3 60GB) és már 14 hónapja használom. Nem rossz, de nekem a 60GB éppen elég a rendszernek meg az alkalmazásoknak (illetve a 20% szabad helynek, amit meg kell hagyni a meghajtón....az SSD-t nem ajánlatos tele rakni adattal). Én azért inkább egy Samsung 830-as meghajtót ajánlanék és ha lehet legyen 90/96GB-os.
2013. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

VAzeratti

és ez a lap tudja? Asus m5a97 r2.0

2013. jan. 5. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Én SSD-HDD hybrid meghajtóról már hallottam (Seagate Momentus XT SSHD), de hogy hybrid rendszert építeni SSD és HDD lemezből külön? Mi értelme van? A hybrid meghajtónál az SSD rész inkább valami nem illékony gyorsítótárként működik és az adatok a használatuk mennyiségétől függően kerülnek bele. Szerintem jobb egy értelmes méretű SSD-t rendszer és alkalmazás meghajtónak használni, míg letöltéseknek, filmeknek, képeknek, zenéknek meg játékoknak meg egy hagyományos HDD-t. Ez így elég ideális szerintem.
2013. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem tudom. Mivel még nem volt kedvem ($) alkatrészek után kajtatni nem néztem utána, hogy mely chipsetek támogatják ezt a funkciót.

Forrás: [link]

#5: a feladat megoldására szánt algoritmusok 99%, hogy hatékonyabbak, mint az ember

2013. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
AMD-nél nincs ssd gyorsítótár lehetőség, z68,h77,z75,z77 az asztali lapok közül, de ha érdekel ez a cachea dolog AMD rendszerben is használható a Corsair Accelerator sorozata, csak itt egy külső program van hozzá ami az ssd-hez jár.
2013. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
zsolti1987: tapasztalatod van, esetleg tudsz olyan tesztről, ahol a szoftveres megoldásokat hasonlítják össze a natív, hardveres megoldásokkal?
2013. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Igazából akkor látom értelmét ennek a cache megoldásnak ha valakinek a rendszerpartíciója relatíve nagy(akár több száz GB) és csak kisebb méretű ssd-t engedhet meg magának, így lényegében minden gyorsít az ssd-t amit gyakran használunk, egyéb helyzetekben elég szimplán az ssd, illetve ezt már egy meglévő rendszerbe is telepíthetjük különösebb procedúra nélkül.

2013. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondoltam, hogy ideálisabb, ha minden rendszerfájl és alkalmazás gyors, nem csak gyorsítótárazva van. Persze kis méretű SSD vagy egyéb speciális eset esetén jól jöhet ez a hybrid megoldás is.
2013. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!