Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jön be semmi a...

Miért nem jön be semmi a monitoron?

Figyelt kérdés
Egy olyan gépről van szó amiben winchestert cserélt az egyik ismerősöm és azóta nem jön be semmi a monitoron.Integrált videókártyás,RAM-okat is cserélte.Az még oké lenne ha csak az operációs rendszer nem jönne be,de még a Biosba sem lehet belépni,gondolom tökmindegy mire van állítva a jumpere a winchesternek,akkor is bekéne jönnie a BIOS-nak.Én a RAM-ra tippelek,csak sajnos nem tudom megnézni,hogy hogyan rakták össze a gépet mert másik városban laknak,így látatlanul meg csak tippelgetni tudok hogy mi a baj,ezért kérdezlek titeket hogy hátha ti többet tudtok segíteni
2013. jan. 2. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Le kell húzni a HDD-t teljesen (táp + adat), és úgy kell kipróbálni. Kédés, hogy az új HDD-vel elindúlt-e egyáltalán?
2013. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hibás kábelt használtak meg valami olyasmit mondott hogy mindkét cd meghajtóban volt lemez,bár nem hiszem hogy annak köze lett volna a dologhoz de javítsd ki ha tévedek.Azért köszi a kommentet
2013. jan. 2. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi volt a CD meghajtóban az teljesen érdektelen. Nem is értem, hogy mi köze van ehez. Ha nem jön ba a BIOS sem, akkor valami komolyabb a hiba. Lehet az eszköz a ludas, lehet a kábel is. Le kell húzni a hdd- ről a tápot, az alaplapról pedig a hdd adatkábelét. Én még olyant nem láttam, hogy hdd (ATA PATA SATA SCSI) kábel tönkre tett volna valamit (ettől persze még előfordúlhat). Ha így sem jön be a BIOS akkor le kell húzni az mindent az alaplaptől, és úgy próbálni. Sok esetben a gépben túrkálástól kimozgott a memória, azt is érdemes ki- és visszatenni (gépet áramtalanítani!!!!!). Kérdés még, hogy sípol-e a gép bekapcsoláskor.
2013. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!