Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hová tűnt 16 GB a merevlemezem...

Hová tűnt 16 GB a merevlemezemről?

Figyelt kérdés
Összeszámoltam, hogy mik vannak a gépemen a rejtett mappákban is és nálam 16 GB-al kevesebb jött ki mint a gép szerint. Mi történt azzal a 16 GB-al?
2013. jan. 1. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát a helyzet a következő:

A winchestergyártóknak 1000 MB egy gigabyte

A szoftver( windows) szerint pedig 1024 MB egy Gigabyte

Na most ez különbséget jelent.

A másik ha egyessével nézed meg a mappákat tuti kihagytál valamit

2013. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ott vannak az operációs rendszer fáljljai is
2013. jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eltekintve a kapacitásbeli különbségektől a mappaösszeadós módszer nem pontos. Vannak olyan állományok és mappák a rendszerben amiket akkor sem tudsz kijelölni és összeadni ha be van kapcsolva a rejtett állományok mutatása (az intézőben). Ezekben van a biztonsági mentés, a lapozófájl, rendszervisszaállítás és egyéb olyan működéshez szükséges fájlok amik több GB helyet is foglalhatnak.


Amikor összeadod a mappák méretét, a kihagyott rész miatt kisebb szám jön ki. Amikor viszont a meghajtó foglalt méretét nézed, akkor ott a rendszer már beleszámolja.

2013. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Plusz úgy tudom, hogy a virtuális memóriának elkülönített részt is levonja a szabad helyből. Alap esetben a RAM másfélszeresen van beállítva maximális lapozófájl méretnek, ami mondjuk 8GB RAM esetén már 12GB is lehet. Én múltkor korlátoztam a lapozófájl maximális méretén és egy csomó szabad hely "keletkezett" a vinyómon. :)
2013. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. ez most más téma.


Bizonyos rendszermappákhoz nem fér hozzá az intéző és egyéb fájlkezelők sem. Ilyen például a System Volume Information. Ezeket a mappákat 0 B-nak mutatja,de ettől függetlenül foglalnak helyet a merevlemezből.

Másrészt az Intéző meglehetősen pontatlanul jelzi a méretet.

2013. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!