Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látom a külső...

Miért nem látom a külső winchestert a sajátgépben?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Western Digital: My Passport típusú külső merevlemezt, és nem bírom se megformázni se elérni. A gép felismeri, még biztonságosan is el tudom távolítani. Ha a lemezkezelésben próbálok neki betűjelet adni, akkor kiírja, hogy inicializálni kell válasszak, hogy MBR vagy GPT, de mindkettőnél azt írja ki, hogy "I/O eszközhiba miatt a kérést nem lehet végrehajtani". A gyári szoftver felismeri, a saját tesztszoftvere szerint is működik. Nem veszek rajta észre semmilyen szokatlan zajt. Aki tud segíteni írjon :)

2012. dec. 27. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Van a winchesternek valami külső led-je? Ami villog/világít.

Nekem is ilyesmi bajom volt 500gb merevelmezt vettem, sehogy se tudtam hozzáférni, formázni, de végül valami programmal sikerült formáznom:) Ha gondolod megkereshetem bár nem tudom megtalálom-e :D

2012. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Leonaprofi válasza:
Nincs betűjel hozzárendelve a külső vinyóhoz, ezért nem látod. Írd be a windows súgó keresőjébe, hogy "meghajtóbetűjelek", ott katt az első kiadott találatra, utána pedig azt a részt kell nézni, hogy "Meghajtóbetűjelek társítása, módosítása és törlése". Itt követed a leírtakat és hozzáadsz egy betűjelet ami használaton kívül van. És voilá (a leírás win7-re van)
2012. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már visszavittem a boltba ahol vettem, hát még win7 telepítés közbe (partíciók létrehozásánál/formázás) sem engedte...0 mb-ot látott belőle. Villogott időnként, de hogy társítsak betűjelet ha még inicializálni se tudta? De másokat is megkérdeztem erről ők is hibásnak vélték mert bármit csináltunk nem tudtuk elérni.
2012. dec. 28. 18:41
 4/4 A kérdező kommentje:
"Kattintson a jobb gombbal a módosítandó meghajtóra" - mivel még inicializálni se tudta ezért nem jelenik meg a meghajtó.
2012. dec. 28. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!