Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik az, hogy a tápegység...

Létezik az, hogy a tápegység miatt a játékok közben, egyszer csak beakad a hang és resetelnem kell?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert anno 4-5 alkalommal eljátszotta ezt a gép majd a proci, alaplap, memoria meghalt benne és szervizeltettem. Ott kicserélték, majd most megint elkezdte. A monitor kikapcsol, pontosabban sleep mode-ba vág a hang pedig beakad a gép pedig megy tovább de semmire se reagál csak ha resetelem. Egy Chieftech Iarena 450w-os tápegységem van.

Ha ez a ludas szerintetek akkor kicserélném:

egy CORSAIR VS Series VS550-re Erről mi a véleményetek?



2012. dec. 25. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyen persze. Esetleg a nem túl egyenletes áram ellátás is okozhatja.
2012. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És azt, hogy tudom megállapítani, hogy egyenletes-e az áramellátásom? Nem szokott áramszünet vagy áramkimaradás lenni, de gondolom nem erre gondoltál. Továbbá annyit tudok még hozzátenni, hogy van mikor ezt produkálja a gép (terhelés alatt) Terhelés mentesen mikor meg csak net vagy zene megy akkor meg megakad kicsit a hang majd megy is tovább, nem tudom-e kettő össszefügg-e de gondoltam leírom.

Továbbá a rendszerem:

Alaplap: Gigabyte P61A-D3

Memória: Kingmax 2x4 GB 1333Mhz dual channel

Processzor: Intel Corei 3 2120

Winyó: Western Digital WD10EZRX 1 TB

VGA: Gigabyte HD 7750 OC 1GB GDDR5

2012. dec. 25. 15:07
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

VS szériával nagyon elöréb nem lenél kinos lene ha azal is lejöne valami gondod

persze ha iArena ban hibás valami VS meg hibátlan akor jobb:P

.

Corsair CX430 Bronze - 12ezer kb.

Chieftec CTG 400W - 11ezer kb.

FSP Hexa 400W - 10ezer kb.

.

FSP Aurum Gold 400W - 15ezer kb. ipon.hu oldalon most jó árban megy

.ugyan eben az árban (15) van FSP Raider 550 pl.

.

a lényeg hogy VS széria nem egy ajánlott típús (ahogy pl. az iArena sem az)

.

és ha már hibás/roszminöségü tápot cserélsz akor legyen az ajámlot kategóriásból a legolcsóbb nem pedig egy újabb nem ajánlott

.

de hát te dolgod...

2012. dec. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Földelt konektórba dugod a gépet gondolom

.

tápokban van túlfeszültség védö meg stb de boltban 1-2 ezerért vehetsz elé egy ilyent is

olyasmi mint egy adapter benyomod konektorba és aba dugod a kábelt

vagy pedrsze van hoszabítós (több aljzatal) is de az drágább

2012. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Amugy ez ügyben én borulátóbb vagyik szerintem az alaplapon lehet valami gyárihiba/meghibásodás (persze ezt okozhata táp is)

vagy netán más hardverben is de ezt még szerviz is sokáig deriti ki (vagyis így mesziröl nem lehet kitalálni)

2012. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor vs szériát nem veszek, a gép pedig egy hosszabbítóba van bedugva, de az ilyen sima mezei. Az alaplapot pedig már egyszer cserélték szervizben zárlat miatt ez pedig egy szintén új 1 hetes alaplap. Remélem nem megy megint a hercehurca mert így is vártam rá vagy 2 és fél hónapot mire visszakaptam a procit, alaplapot meg memóriát amik kifüstöltek a zárlat miatt amit elvileg az alaplap okozott, de így ebből gondolom, hogy az csak egy közvetítő volt a táp és a többi alkatrész között és a táp lehet a hibás.
2012. dec. 25. 18:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, akkor az FSP Raider 550 lesz, bár veszek egy alaplapot is biztos ami biztos, nehogy nekem az is tönkre vágja megint a cuccokat. Erről lenne egy olyan kérdésem, hogy az: MSI H61M-P31/W8 alaplapról mit gondoltok? Nem szeretnék sem tuningolni, sem pedig húzni semmit sem.
2012. dec. 25. 19:10
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


nics a földeltségben semmi extra ma már ez nagoyn alap


iylesmi és a kepcsoló sem kell hogy rajta legyen (nem attól földelt)


[link]


iylesmi meg a tulfesz védö


bár ez nem valami olcsó akár hoszabitóst elosztóst is kapsz enyiért tán


jó lesz az alaplap


de azért ne dobd el a cseréltet sem add el vagy ted el tartalékba

2012. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elküldöm szervizbe majd az alaplapot és majd jó lesz később cserének ha van valami gond :)

Hosszabbítóból meg képről kb. pont ugyanilyenem van csak 5 dugós :)

Remélem kibírja a gép a jan 9-et addig nem játszok csak minimális dolgokra használom, nehogy gubanc legyen. Nem szeretném ha a proci meghalna megint :/

2012. dec. 25. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!