Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ettől lehet baja? ( Pendrive )

Ettől lehet baja? ( Pendrive )

Figyelt kérdés

Vettem egy Corsair Flash Voyager 16Gb pendrive-ot,hogy arról nézzem a filmet a Tv-n.

Full HD-s led tv, így van benne usb csatlakozó.

Lehet attól baja a pendrivenak ha napi 7-8 órát használom folyamatosan filmnézésre?

Hisz ezalatt folyamatosan dolgozik. Nem fog elromlani?



2012. dec. 18. 07:13
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A pendrive-ra is van garancia. Kingston esetében 3-5 év, ill. élettartam garancia is van típusfüggően.

Ha nézed a filmet, az nem "fárassza" az eszközt. Ha HDD-nek használnád (állandó írás, olvasás), az már inkább.

A benne levő chipnek van bizonyos élettartama, ahányszor lehet írni, de ez több millióra tehető... annó a CD-kre is mondtak 20-30 év eltarthatóságot, ám nekem 10 év után már használhatatlanok (írottak). És itt jön a lényeg, hogy a gyári CD-kre 50-60 évet írtak, mint eltarthatóság, de bármennyire is vigyáz rá az ember, karcolódik, leesik, stb, így csak elméleti marad az idő, mert más okból hamarabb tönkremegy.

Szóval előbb fog a csatlakozó kitörése vagy bármi más mechanikus vagy túlfeszültség miatt tönkremenni, mintsem hogy elérd az írási lehetőségek maximális számát.

2012. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,épp most vettem Usb hosszabbítót hogy ne a tv-ből kelljen mindig ki-be huzgalni,így szerintem a csatlakozó kitörése sem lesz gond.
2012. dec. 18. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!