Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Be lehet-e szerelni az új CPU...

Be lehet-e szerelni az új CPU hűtőt anélkül, hogy ki kéne szerelnem az alaplapot?

Figyelt kérdés
Van egy CM-350K gépházam, ebben van az alaplapom: Asus m5a97 r2.0, amiben benne csücsül egy fx-6100. A gyári hűtő nem igazán tartja a jó tartományban a hőmérsékletet, valamint kicsit hangos is mikor dolgozik a gép. Egy Alpenföhn Matterhorn Pure edition CPU hűtőt vettem, de még sosem szereltem be hűtőt. A kérdésem az, hogy be lehet-e szerelni anélkül, hogy ki kéne vennem az alaplapot? Esetleg valami tanács, hogy majd mikor szerelem befele mit ne csináljak, vagy mit csináljak?
2012. dec. 16. 15:57
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
Persze, hogy lehet, a proci hűtő ott csücsül a hűtőbordákon, amit egyszerűen lepattintasz, vagy lecsavarozol.Majd ráteszed az újat, és rögzíted, a kettő nincs kapcsolatban közvetlenül.
2012. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1es ne legyél biztos benne.. van olyan hütö borda aminek az alaplap másik felén van a felfogatása. a csavarok kiszedésénél néha leesik
2012. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:
Elnézést, nem tudtam, hogy van olyan is.Abban az esetben tényleg le kell venni az alaplapot is.
2012. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor be lehet vagy nem? Egyébként nem közvetlen a másik oldallapra van szerelve az alaplap, hanem egy előtte lévő keretre, így elméletileg hozzá tudnék férni, csak még a gépház oldala nem jött le, erőltetni meg nem akarom.
2012. dec. 16. 17:52
 5/5 Pendulum92 ***** válasza:
Ha lebirod úgy szerelni a cpu hűtőt, hogy nem kell hozzá az alaplapot is, akkor egyértelmű...
2012. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!