Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen notit vennétek 150 000...

Milyen notit vennétek 150 000 Ft-ig játszani?

Figyelt kérdés

Minimum 15,6-"os kijelző és 500 GB-os HDD legyen, és az i5-nek is örülnék!:) A videókártya sem utolsó szempont, mivel legfőképpen játékra és filmnézésre lenne. Ezenkívűl még pár szerkesztőprogram futna rajta és persze elég aktívan neteznék. Pár ezer Ft diffi nem gáz, amennyiben érezhető változást kapok ennyiért :) Kedvenc, preferált márka nincs. Jó sok gépet kérek, lehetőleg indoklással.

Köszönöm!



2012. dec. 7. 19:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Meg sem fordult volna a fejemben, ha egy osztálytásam nem mutatta volna, hogy a notija milyen szépen visz játékokat. Amivel leginkább játszanék, az a Counter Strike és Minecraft. Ezek azért akkora teljesítményt (remélem) nem igényelnek. Oszt.társam gépe: A gép neve: Samsung R538 -DS04HU

Processzor: Intel Core i3 370M 2.4GHz

Memória: 4GB DDR3 RAM 1066MHz

Videókártya: ATI Mobility Radeon HD 545v 512MB

DirectX-verzió: DirectX 10

Op. rendszer: Windows 7

Alaplap: Samsung R538 -DS04HU

Merevlemez: 320GB SATA 5400rpm

Hangkártya: HD Audio, 2 speakers

Optikai meghajtó: DVD író / olvasó (supermulti)

Ház: Samsung R538 -DS04HU

Monitor: 15,6" HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)

Billentyűzet: magyar teljes méretű, numerikus billentyűkkel

Ezt kéne túlszárnyalni :)

2012. dec. 8. 10:42
 12/15 A kérdező kommentje:
6. Válaszadó: Lehet, hogy lecserélném azt az LCD-t egy újra, ha mégis az asztali konfigot választanám. Ő lenne az: [link] így tudnál alakítani a konfigon?:) nagyon nagy teljesítménycsökkenés lesz várható?:/
2012. dec. 8. 10:48
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]


cs és minecraftot az én gépem is viszi gyönyörű szépen...

az a gond ezzel a témával, hogy vannak ezek a fanatikus játékbuzerátor nincsélete gyökerek, akik csak az ultra grafikát ismerik, és 100fps alatt leszarozzák a játékokat, nos ilyen megközelítésben valóban nem való a notebook játszani... de aki a játék kedvéért játszik nem pedig megszállotságból, az elviseli a low és megdium beállításokat is.

Főleg ha eleve egy hordozható gépre van az embernek szüksége...

nos a gép amit linkeltem olyanom van, cod ot 45-50fps en viszi gyönyörűen, gta4, diablo3, a dirt 3.

A bf3 19fps...


hozzáteszem az emberi szem 20-23fps feldolgozására képes, szóval ha egy játék, pl 25 ön fut azt már egyáltalán nem látod szaggatásnak, csak pl egy gyors reakcióidőt igénylő játékban nem mindegy melyik képkocka az a 20-25 amelyiket meglátod... remélem érthető voltam:P

2012. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Az agy képes a szemből bejövő képet 23-szor frissíteni másodpercenként. A szem kb 80 FPS-t dolgoz fel, és ezért azalatt rontja a szemet. Ezért ajánlott a 100 Hertzes monitor.
2012. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
jó lehet hogy pontatléan az állításom, én abból indúltam ki, hogy a vetítőgépes mozikban 10-15 évvel ezelőtt mikor apám ott dolgozott, másodpercenként 24 képkockát vetített a gép, és ezt már teljesen folytonos képnek látták, de a lényeg ugyan az.
2012. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!