Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » T-home IPTV van nálunk, net...

CactusClone kérdése:

T-home IPTV van nálunk, net képes tv-vel. Ha a modem után berakok egy mezei pár portos switch-et, és arra kötöm rá a beltérit meg a tv-t, szerintetk fog működni mindkettő? Nincs kedvem még egy lan kábelt kihúzni a modemtől a tv-ig.

Figyelt kérdés
Van egy netgear wirless routerem, próbáltam azzal, de nem sikerült. Azt mondtam neki, hogy 100-tól ossza ki a címeket, de se kép, se hang.

2012. dec. 5. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak sima modem van, akkor nem fog menni.

Ha ilyen routeres kombót adtak, akkor igen.

2012. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, wireless routert adtak. Arra van rákötve a beltéri meg a telefon is.

A kérdés az, hogyan lehetne a másik wireless routert meggyőzni, hogy switchként üzemeljen.

2012. dec. 5. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Kilövöd a DHCP szervert benne és kb meg is vagy.

Vagy néhány típusban van külön opció is arra, hogy switchként menjen.

2012. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fehercs válasza:
Ez a poszt sokat segitett a dilemmaban, hogy hogyan oldjam meg ugyanezt. Nalam igy mukodott vegul: haloban jon be a T-Home net cisco wireless routerbe megy bele. Routerbol jott ki 2 utp kabel a 2 iptv set top boxba. Ezt sikerult a kovetkezokeppen modositani: a nappaliban levo (kb 15 m-re) stb-bol kihuztam a halo kabelt es bedugtam az uj tp link wr842nd routerbe, majd az uj routerbol 1 kabel a stb-ba, 1 masik meg a smart tv-be. Semmit nem kellett se az uj, se a regi routerben beallitani, egyedul az ssid-t irtam at ugyanarra, mint a regiben, es a user es password is ugyanaz lett. Elonyok: siman megy a wifi az uj routeren, megy a stb es megy a net a smart tv-n is.
2013. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A megoldás jó, de ha nem lőtted ki a DHCP szervert a második routeren, akkor két külön tartományod lesz, illetve ha esetleg azonos címeket oszt ki a 2 router, akkor kommunikációs gondok lehetnek.


Mind 2 esetben gondok lehetnek, ha mondjuk fájlt akarsz másolni a hálózaton.

2013. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!