Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik konfig érné meg jobban...

Melyik konfig érné meg jobban játékra?

Figyelt kérdés

1366 x 768-as felbontású monitorhoz kell

nem szükségesek a ULTRA HIGH PRO beállítások

pcx és ipon nem jóak, ezek közül szeretném megtudni melyik a legjobb


[link]


[link]


[link]


[link]


2012. dec. 4. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A felső kettő közül valamelyik, ha monitor is kell akkor felülről a második, ha nem kell akkor a legfelső, a két alsó semmiképpen nem éri meg.
2012. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A quadcoros proci 2.2 ghzvel is erős ? nem tetszik nekem ez a szám :D

akkor nem ajánlja a ATI Radeon HD 5450-t ? úgy tudom 64 bites amitől elszomorodtam de directx 11, opengl 3.2, shader model 5.0

2012. dec. 4. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:

HD5450 abszolút nem ajánlott, lényegében a leggyengébb vga a piacin, Phenom X3 8750-ről azt tudom elmondani, hogy minden játékok simán visz egy hd4850 társaságában 2,4GHz-es órajellel, három maggal ugyanaz a sorozat.

Esetleg a második konfig két maggal magasabb órajelen, directx11-et támogató vga-val, de nyers teljesítménye gyengébb mint a gts250-é.

2012. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hogy hogy második konfig 2 maggal magasabb órajelen ? nem 2 magos ? az órajel e gáz szerintem, amúőgy ezt a három maggal ugyanaz a sorozatot sem értem, a phenom x3 az nem az, hogy 3magos ?
2012. dec. 4. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Na ne értetlenkedj, nekem van Phenom X3 8750, ami ugyanaz, mint Phenom X4 9550 csak 200MHz-el magasabb órajelen jár és hárommagos-viszonyításképpen mondtam.

Felülről a második konfigban pedig kétmagos proci van 3GHz-es órajellel, mi nem világos?

2012. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor végül is az első lenne a legjobb? ja meg abból lealkudtam egy olyan 3100at s talán még tudok
2012. dec. 4. 22:32
 7/10 A kérdező kommentje:

GTA 4-et meg a csét hogy vinné kb ?

milyen beállításokon menne a gta4 jó fpssel és a cs szériákat ha ismeri hogy mennének?

2012. dec. 4. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán menne mindkettő, magas fps számmal, de bármelyik mai játék menne vele leszámítva amelyiknek kell directx11.
2012. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Túlméretezett, noname táp,a ram kevés játékra. nem ajánlom


[link]

Ebben delux táp van, azok meg hullanak mint a legyek.


[link]

Ebben irodai kártya van.


[link]

Ebben is ugyanaz az irodai célra szánt kártya van.


Szerintem nézz körül más oldalon

2012. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

összeírom neked eléggé konyha nyelven az alapokat amit nézni kell ha pc-t vásárol az ember, és azzal még netán játszani is szeretne :) a válaszaidból kiindulva igyekszek minél egyszerűbben fogalmazni, hogy garantáltan érthető legyek :)


amire figyelned kell a procival kapcsolatban, hogy nem minden az órajel. egy 4 magos gyengébb órajelű proci simán lehet jobb, mint egy két magos magasabb órajelű. ez azért van, mert a magok külön külön prociként üzemelnek. (na ez tényleg egyszerű lett...) na mármost ha van egy 2GHZ órajelű 4 magos procid, akkor az minden bizonnyal erősebb, mint egy 3GHZ órajellel futó 2 magos proci. amit érdemes még nézni az az, hogy a legtöbb gamer gépben AMD proci van. ez azért van így, mert az AMD procikat könnyebb "tuningolni", azaz ezeket könnyebben és jobban ki lehet húzni, hogy magasabb legyen a teljesítményük, mint pl az Intel gyártmányúakat.


rammal kapcsolatban arra figyelj, hogy lehet neked 4GB ramod, de a 32 bites OR csak 3,5GBig kezeli. tehát ha veszel 4GB rammal felszerelt gépet, akkor már ajánlott lehet a 64 bites OR. egyébként játékra én már több ramot használnék, mert a windows önmagában is relatíve sok ramot használ:) tehát mondjuk 6GB ramból már ténylegesen marad 4,5GB attól függően, hogy miket futtatsz a háttérben.

off: nekem egyébként 2 GB ramom van, de nem is kell több a gépnek mert ami nekem tetszik játék az mind elfut rajta. jobb szeretem a régebbi cuccokat, mint az újakat...a régiekben még tényleg volt kihívás mert volt kreativitása a kiadóknak.


videokariból lényeges dolog, hogy mennyi a beépített memóriája. ma már 1GB alap követelmény ha játszani szeretnél vele. erre azért van szükség, hogy a vga ne a ramból gazdálkodjon. ezáltal több ram marad a cpunak ezáltal gyorsul némileg a géped mert a vga a saját kis memóriáját használja (a vga is gyorsul, hiszen rövidebb úton kell kommunikálnia). itt figyelj még a shader-re és a dx-re.


nézd tovább a tápot. egy ilyen értéken futó gép esetén már alap követelmény egy szünetmentes táp. mivel ha áramszünet van és valami kinyiffan ennek következtében a gépedben, akkor az komoly összegeket jelent neked...jah és persze a táp az a dolog amivel NEM szabad spórolni :) a minőséget meg kell fizetni, vehetsz gyérebb vga-t vagy procit, de a táppal sose spórolj...


és sokan lebecsülik de érdemes odafigyelni az alaplapra is...ezt nem részletezem, hogy miket kell nézni rajta mert szerintem aki gépezik nagyon jól tudja, hogy az alaplap épp olyan fontos, mint a cpu vagy a ram :) de azért adok egy linket ami szerintem elég jól leírja az alapokat ha nem lennél velük: [link]


kiegészítő kütyük terén egy gamer géphez hozzátartozik egy jó minőségű hangkártya és egy gamer patkány és esetleg specializált billzet is, de ez már teljesen részlet kérdés. persze a ház is nagyon lényeges, elsősorban a hűtés miatt. a fenti linken erről is találsz egy szösszenetet :)


ami azonban fontos. nem éri meg beruházni egy igazán bivalyerős gépbe, ha nem használod ki...rengeteg ismerősöm van, akinek ott a legújabb technika a gépében és csak facebookra használja, jó ha heti pár órát játszik valami játékkal...ha nem használod ki, akkor teljesen megfelel a céljaidra egy erősebb de még nem gamer szintű gép is. ezt alaposan mérlegeld, mert nem olcsó egy igazi gamer gép :)


remélem tudtam adni néhány hasznos információt. a linket mindenképp nézd meg, tényleg jól leírta a szerző a fontos infókat.

2012. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!