Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legnagyobb videókárty...

Melyik a legnagyobb videókártya amit egy x2 455 4,8Ghz -proci elbír?

Figyelt kérdés

Helló!


A kérdésem az lenne, hogy melyik kártya az amit szinte teljes mértékben ki tud szolgálni a proceszorom?


x2 455 4,8Ghz (x2 555 3,2Ghz -ből lett 3 magosítva, és húzva 4,8Ghz -re). A 4. mag is fel oldható, 1,55V -tól, de nem akarom terhelni a procit mert így is 38°C átlagosan.


Melyik videó kártya ami ideális hozzá? És szinte a teljes sebességé leadja a proci mellett?


Köszönöm! Üdv!


2012. dec. 2. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hd6670 talán egy hd5770/6770/hd7750 mehetne mellé.
2012. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek ilyen sablon kártyák, valóban csak ezeket bírja? Mert én egy GTX480 -al szemezek. De akkor minimum 4 mag kell neki? Ha mondjuk feloldom a 4. magot és 4.0Ghz -re leveszem a mércét, akkor átlagban 46-48°C -os a proci, az úgy milyen párosítás? :)
2012. dec. 2. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
GTX480-al????Egy agyon magasított x2-esel.Az úgy nem lenne jó hiába hajtod agyon a procit.GTX480-hoz már inkább egy erősebb x4-est tennék (955/965).Esetleg fx-6300-at.
2012. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Talán ha eladnám a procit 12k -ba és veszek egy Bulldozer, ami most olyan népszerű lett. És azért valljuk be 8 magos létére a 43k -ára nem olyan szörnyű. Az már biztosan elvinné a Gtx480 -as kártyát.



Egy kis off: Egy 4 magosított 4Ghz x555 Be mennyivel rosszabb mint egy i5 -ös processzor? Mert az i5 -köré már 2 kártyát is szerelnek ritkán, és elvileg teljesen kiszolgálja... (Tom's hardware -oldalon olvasható)


Köszönöm a válaszaitokat, a zöld az jár, mert magamnak meg nem találtam volna választ, egyszerűen az én processzoromról nem igen van bejegyzés az interneten, főleg tesztek. :)

2012. dec. 2. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hol népszerű a Bulldozer? Csak itt ezen az oldalon mert egy pár nem hozzáértő csak ezt ajánlgassa.
2012. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 LOL:)

.

mit jelent sablon kártya? hogy olcsó? honan tudtuk voln menyid van rá

.

ilyen tuning melet gondolom jó tápod van de azért jó lene pontosan leirnod milyen

Márka, TÍPÚS(!), W ?

mivel gtx 480 nagyon nagyon fogyszat ám persze gondolom tudod de azért hagy legyünk képben

.

teljesen biztos nem hajtaná ki gtx480 t föleg olyan játékban ahol processzor is fontos

.

mért nem veszel egy jobb cpu hütöt?

vagy a gépház szelözését joban old meg

vagy ezek megvanak?

.

hát hasznos lene lecserélned az biztos

egy Phenom x4 elkélne...

ha alaplapod támogatja akor FX6300 best buy

bios t viszont biztos kel frisitened de azt megtudod oldani mostani procidal

.

i5 ? persze jó

Ha Sandy ra gondolsz vagy Ivy re (LGA 1155)

.

viszont akor új alaplap is kel

más nem?

és ha újonan veszed procit akor kb. dupla anyiba jösz ki

tuning lap szintén majd dupla anyi újonan

szóval jó csak drága de játék szempontjából nem lesz nagy elönyöd netán ot ahol igényli i5 t játék

de fx6300 al sem fogsz elmaradni szóval akor nem mindegy? mármint nem jobb olcsóban kijöni?

.

persze használtam szépen kijöhetsz i5 el is

söt gtx480 melé paszolhat egt i7 2600K használtan pl. (még ez is olcsób mint új i5)

és agyon tuningolod mindketöt ha nagyon jó a tápod

pl.

2012. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyerekek ez az ősnyomorék semmire kellő 26%-os kis 9 éves p** fe***sz de már nagyon..
2012. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
CsokiPufi ne kapd fel a vizet inkább figyelj és tanulj.
2012. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit tanuljak majd pont tőled?Mennyi is lehetsz 11-12 esetleg már elérted a 13 életéved?Ameddig te is hülyeséget hordasz össze nem nekem kell ITT TANULNI HANEM PONT HOGY FORDÍTVA.Nézz meg pár oldalt,infókat,árakat az adott hardverekkről,aztán utána büfögj ide valamit.
2012. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Annyiban igazad van, hogy a Bulldozer tesztekben csak kemény húzással közelíti meg a 2 maggal kisebb Phenom II X6 1100T -társát, de viszont 4 kártyát is elbír, míg az x6 inkább a 2 kártyát szereti. (erről tudtam tájékozódni, de ami a kérdésem arról nincs infó a neten).


OCZ ZX 850W 80+ -os tápom van, szerintem nagyon jó kis táp. Nem okád meleget ha erős tuning van alatta.


Nem említettem az anyagi helyzetemet, de nem kell panaszkodjak, nyáron dolgoztam, Ősszel lombseprés, télen hólapátolás... 17 vagyok. Ha pontosak akarunk lenni 86.410Ft.- om van a gép fejlesztésére, de nagyon új hardvereket nem akarok venni, mert már a proci - videókártya kivételével meg van pakolva Sata II 1Tb - 128Gb SSD - Kingstone 1888Mhz ram (tuningolt 1600-ról)


Eladtam a videókártyát a jegyeim miatt, egy 5770 cu core volt benne, utáltam amúgy is, nagyon :) A sablon kártya az azt jelenti, hogy amennyiért adják nem ér meg annyit. Egy 4850 512Mb 256- bites kártyával 48Fix fps -el lehetett játszani a BF3 -al Medium - High - árnyék: low míg az 5770 nél meg minden le kellett állítgatnom, és úgy sem kaptam több fps -t mint 26-32 de egy nagyobb terepen 11-13 volt. De az bolti kártya volt, nem piszkálgattam. Később járt nálam egy 5670 1Gb gddr5 -ös kari... mit ne mondjak röhej... az integrált 4200 512Mb DDR2 CC922Mhz/MC775Mhz 64bit karimmal 4-6 fp -el előtte jártam, mert mafia -ban adott az 5670 10-14 fps -t míg a 4200 18-22 -t.


Értek én azért a párosításokhoz, csak ugye mint már 4. -re említem a jelenlegi procim -és hozzátehető videókártyáról nem találtam infót.


A bulldozer 27k használtan míg az x6 1100T 32k használtan. Igaz hogy az x6 erősebb, de a bulldozer frissebb technika.


Elvileg olyan hatalmas tuning alatt az a hőfok normális, sőt inkább abnormálisan alacsony, mert csak egy XP-S964 -es hűtőm van 600rpm -en járatom a ventillátort, ha feljebb veszem olyan 1800rpm -re akkor természetesen csökken a hő.


Ha csak simán hagyom x2 555 3,2Mhz BE -nek akkor 600rpm -en nem megy 14°C fölé ha feloldom x4 B55 -re 4200Mhz -en akkor IDLE (nyugalmi állapotban) 38°C és kemény játék alatt 3 óra után 56°C EZ A PONTOS, MERT ELŐTTE ELíRTAM!!


Akkor most legyen az a kérdés hogy ha én jó gépet akarok akkor mit gondoltok, adjam el az alaplapot amibe max Phenom II X6 1100T proci megy bele, és vegyek egy komolyabb lapot ami megeszi a bulldozert?


Angol windows miatt az egészet kiemeli pirossal, így nem tudom hogy elírtam -e valamit... Ne vessetek meg emiatt. (itt sokan kényesebbek erre)


Köszönöm a válaszokat!!


ÜDV!

2012. dec. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!