Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videóvágáshoz, konvertáláshoz...

Videóvágáshoz, konvertáláshoz erős proci, vagy videókártya szükségesebb?

Figyelt kérdés

Fel szeretném újítani a pc-m, de egyszerre nem tudok mindent.

Intel Core duo 2x2,5GHz-es procim van, és NVidia 8600Gt videokártya. Emellett 2GB DDR2 ram stb.

Úgy gondolom, hogy proci + alaplap + ram -ot venném meg most, és videokártyát jövőre, de ki tudom így használni a procit? (a videokártyát 2gb ram miatt nem hiszem, hogy ki tudám, de hogy azt bővítsem kell dd3-as alaplap.. az meg nem szereti ezt a régi procit.)

Szóval vennék egy AMD FX6300-as processzort, ASUSM5A97-es alaplapot, és hozzá 8GB ramot (corsair 1600mhz CL9).

Ehhez később milyen videókártyát ajánlotok? Illetve szerintetek mennyit javulna az összkép, az új procival, de a régi vga-val?



2012. dec. 2. 18:06
 1/5 lambo96 ***** válasza:

Mennyi a kereted rá?

AMD Radeon HD7970

2012. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
60.000 alatt szeretném kihozni, de de 2hónapon belül nem lesz meg rá a pénz. Jövő június körülre tippelem a vga vásárlást. (tudom, addigra más lesz a piac, de érdekelne, hogy jelenleg mit lenne érdemes..)
2012. dec. 2. 18:21
 3/5 Rasta Joint ***** válasza:
Videovágáshoz és konvertáláshoz elsősorban a CPU és a RAM mennyisége a meghatározó. Amiket felsoroltál alkatrészeket, azok jók(Nem muszáj 1600MHz RAM, elég az 1333MHz is, utóbbi olcsóbb,de különbséget nem vennél észre közöttük). Esetleg ha nagyon komolyan űzöd a videoszerkesztést, akkor beleszoríthatnál egy FX-8120at is:) Egyébként tápegységed milyen pontosan? Az sem mindegy azért.
2012. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tápot nem tudom megmondani pontosan.. 450W-os (7000ft körüli)

Nem űzöm komolyan a videó szerkesztést, de mostanában elkezdett érdekelni (10-20 perces videókat vágtam eddig), és felkértek, vegyek fel egy ünnepséget 2 hete.. és a sok vágás+konvertálás eléggé megizzasztotta a gépem. (sokat fagytam le.. akadoztam.. stb.)

Egyébként a Valve animációkészítőjét szeretném majd kitanulni, de jelenleg programozást tanulom, és elsősorban azt szeretném tanulni (ahhoz nem fontos a sok magos gép).

Szóval havi szinten használnám majd max 1-2 HD felbontású 2-4órás videót kéne megvágnom, szerkesztenem 2féle formátumba januártól (és ha megtetszik nyáron gyakrabban, addigra szeretnék új vga-t is).

2012. dec. 2. 18:40
 5/5 Rasta Joint ***** válasza:
7000Ft-os 450W-s tápról nem sok jót tudok elképzelni. Azért fontos a megfelelő minőségű táp, mert az olcsóbb fajtákból hiányzik a megfelelő védelem, nem stabilak az ágak, amik áramingadozáshoz vezethetnek. Aztán jön egy áramszünet vagy valami, akkor nem csak hogy meghal a tápegység,de ha balszerencséd van, akkor megölheti a többi alkatrészt. Ezt küszöbölik ki a jó minőségű tápegységekben ellátott védelmek. Ezek szerint akkor egy jobb fajta tápegységet is ajánlott venned, mielőtt nagyobb újításba kezdesz. A kérdés, hogy mennyi pénzt költenél most újításra?
2012. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!