Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra proci? Videókártya?

Játékra proci? Videókártya?

Figyelt kérdés

Hello ,kérdésem a következő :

Melyik lenne jobb játékokra ?:

INTEL Core i5-3570K vagy FX8xxx?

Videókáryát milyet mellé ?

Egy sapphire toxicot elbírna ?


2012. nov. 24. 17:11
1 2
 11/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

200ezer videokártyára meg procira csak?


és a gép többi részére menyi vagy ha megvanak akkor micsodák?


ez igy nem tul jó igy csak találgatunk és ahogy látom még te sem tudod mire kell neked...


ez igy nem lesz jó...

2012. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


ha nem tuningolsz akkor sem rossz vétel


ipon on nincsenek eze ka vga k ha jól látam

2012. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egész gépre 300k lenne monitorral .

A 200k-t ezekre értettem , de az nem azt jelenti , hogy muszáj elérnie..:)

Fentebb meg említettem , hogy játékra kell .

2012. nov. 25. 08:51
 14/20 A kérdező kommentje:
6gb meg azért kellene -szerintem- , hogy 2 év múlva ne kelljen lecserélni .
2012. nov. 25. 08:52
 15/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Videomemória nem ad jövöbiztosítást, se teljesítmény töbletet és amugy is ma még 1GB böven elég és ami töbet használ az se 2GB ot

ugyan anyi idö múlva le kel cserélned majd minkét vga t mivel lényegében ugyan azok csak egyik komoly vram igényes munkákhoz meg rengeteg monitora van tervezve és CrossFireX hez

nem mintha 3GB os nem lene böven elég szintén ezekre:D föleg egy ilyen extra típús

.

300ezerböl már szép gépet öszelehet tenni netán még akkor is ha monitor is bene gan árba

más lehetöség nagyon nincs toxic amit irsz az még drágább is kicsit nem?

vagyis toxic + i5, fx8 már több is mint 200...

és akkor még alalap sincs kb. 20-30ezer a minium

15-25ezres gépház

20-30ezres tápegység 4xx-5xxW -ú kb.

és akkor még rengeteg alap dolgod sincs

és extrákról ne is beszéljük ugy mint cpu venti stb...

ja és persze egy idöt áló ips monitor ami elég nagy is az 40-50ezer kb...

szóval gondold át még egyszer toxic ot na de persze megnézem most hogy menyi de szerintem elég drága...

i5 K 56ezer kb. ha pl fx8350 t venél az elégé feláras még... még többe is jönél ki és persze mindketöre ilik szép cpu hütö...

.

300ból nagyon jó gépet lehet hoszútávra játékra még monitoral is de túlzásokba nem kel esni...

2012. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Játékra kell <<>> toxic 6GB

ez a kettö nem állja meg helyét azért irtam te sem tudod mire kell

.

most figyeltem 300 ba monitor is bene van...

.

hogy gondoltad ezt komplet gép így nem fog kijöni, hdd, ram... stb...

(csak mobilon nem látom jól át)


amugy nem rég volt egy kérdés

i7 2600 @4,6GHz re tuningolva HD7870 Hawk melete szintén extrán feltuningolva

és kérdezö i5 2400 ról váltot mivel Battlefield 3 map64 multi nem ment elég jól

azt hiszem stabil 50fps t akart

és elvileg így már jobb lett neki

az most mindegy hogy tuning miat vagy 8 szál (azt álitota 8 szálat bf3 szereti)

.

szóval a lényeg hogy attól is függ mivel játszol mert ha pl Flight Sim X el vagy hasonló simulátorokal akkor pl i7 3770K (és felhuzod 5GHz re:P) is elkelhet és a vga meg ott nem is a leglényegesebb

.

amugy általánoságban magát a 7970 t ebböl 2db ot is kikel hajtania i5 Sandy nak is csak hát ez ritka eset mivel ha munkára kell a 2db 7970 akkor i7 is elkelhet melé

vagy ha egy játék igényli az erös procit akor sincs mit teni

.

mint pl egy másik kérdésnél Star Scraft 2 tesztet linkelték ami nagyon nagyon proci igényes

.

ezel ara is akartam utalni hogy most mit csinálsz fx8350 (50-70ezer?)et alig árúlják valahol most és elég drága, egy nagyon jó procihütés 20-30ezer is lehet ha tuning érdekel

i7 3770K az 80ezer?

és pl. Metro 2033 hoz teljesen! maxohoz elvileg 2db 7970 kel hogy ne akadjon meg

.

a lényeg hogy értelmetlen ezek miat veni hardvereket és "felkészülni" és jövö sem lesz biztosabb tölük nagy a teljesítmény az igaz de 3év múlva már az is kevés lesz technológia met nagyon kevés akár

amugy i7 2600K t használtan vete ö

a lényeg:

FX6100 és HD7870 párosal is minden játék meni kel élvezhetö sebeségel (fps, bf3 multi 40fps kb. ami már böven megfelelö)

és ilyem konfig jóval olcsóban is kijön és kb. majdnem adig kitart, (irok még)...

2012. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem azt mondom hogy ne vegyél 300 ból ha szeretnél (enek ugyis jórésze monitora megy el)

csak azt hogy arányosan optimálian rakd ösze

ha ugysem akarod 2év múlva sem piszkálni akor ez lene a lényeg minek akor 6gb vga? az ahoz kel hogy most kihasználd söt leginkább crossfirex miat

ezt most sem és késöbb sem használnád ki aztán meg kevés lene (sok értelme így nem volt)

amugy még ha árban nem lene drágáb amit nagyon kétlek akor sem érdemes inkább amiket irtam vagy egy sima Vapor-X 3GB

böven böven elég lesz és bele is férhet legalább árba viszont kicsit kétkedek

ha bár nemrég i7 3770 (sima nem K) el és HD7950 vaporx el raktam ösze egy konfigot itt 275ezerbe ha jól tudom de aban volt ssd is

szóval monitor hozá mehet 300 ba

persze majd ha késö este megfelel és lesz lehetöségem öszeirok egy újabbat megprobálva figyelni mindenre mégjobban

de persze te döntésed mit szeretnél végül

2012. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Rendben ,értem :D Köszönöm a nagyon részletes választ , és látom te értesz hozzá , ugyhogy hiszek neked . És igen jó lenne ha összetudnál rakni nekem valami jó kis masinát .

Igazából pár év , és én is ilyen informatika téren fogok dolgozni , ugyhogy reméljük a pénz már nem lesz akadály :)

Illetve a tuningról tudnál még pár szót írni ? Hogy megy , mi is ez stb..:) Meg hogy karácsonykor van e hardverpiacon árcsökkenés vagy valami..

2012. nov. 25. 09:48
 19/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tuningot azért emlegetem mert jó nem érdekel de mint láthatod egy alapszintü tuningot lehet "kénytelen" leszel alkalmazni majd vga n meg cpu n föleg az idö múlásával

de persze igen ráérsz erre igazából

.

érdekeség hogy valaki 2magos gépével régebbi 1gb os vga kával is jól elvan mai játékokkal is

persze gondolom nem full hd ultra n meg 64 játékos mapokon stb...

és ez a gép lehet ugy 6-7éves is kb. ha vga netán 2-3 csak

ezel pedig ara is akartam célozni amit it szoktak irni

hogy vga avul el leghamarabb mindég

másik lényeg hogy te 300 ból mindenképp felsökategóriás csúcskonfigot fogsz tudni veni

de ö akor 6-7éve alsó vagy középsö kobfigot vet

és késöbi vga is max (alsó)-közép kategória

és nem kel mindent minimumon játszania...

.

(és amugy fx6100/6300 és hd7870 is már erös középkategória játék terén felsöre kacsingat szerintem..., fx6 ot is lehet tunibgolni és 7870 böl is vanak drágáb típúsok)

2012. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Tehát egy alaptuning jól megtudja dobi ?

ÉS egyébként te is az intelt preferálod ?

2012. nov. 25. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!