Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghalt a számítógép. Mi...

Meghalt a számítógép. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

HP ProBook 4520s, Win 7


A jelenség a következő. A Windows elindul, 5-10 percen belül kék halál, majd újraindul.

Próbáltam live USB-ről egy Ubuntut indítani rajta, pár perc múlva az is beadta a kulcsot.

Ebből arra következtetek, hogy valamilyen hardverhibával van dolgom.


A boot-menüben elérhető egy-két diagnosztikai teszt. Mind a HDD teszt, mind a RAM teszt hibát jelzett.


Több ötletem van, de nem tudom eldönteni, mi lehet a baj. Ha szerencsém van, csak a RAM hibás, az könnyen és olcsón cserélhető. Ha nincs szerencsém, az alaplap vagy a CPU is tönkremehetett, annak a cseréje már kicsit drágább mulatság.


A kérdésem végső soron az, hogy hogyan tudnám eldönteni, hogy melyik alkatrész füstölt el a gépben.


(Nem egészen 2 éves a gép, elvileg még egy pár hónapig garanciális, de ha meg is van a garancialevél, az legalább 800 km-re van most tőlünk, és a helyzet az, hogy még abban sem vagyunk biztosak, hogy melyik városban lehet. Szóval, noha a szerviz kézenfekvő megoldás lenne, azt csak akkor szeretném választani, ha kiderül, hogy házilag nem vagy csak nagyon drágán javítható)



2012. nov. 14. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szervizbe kéne vinned pedig!
2012. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vidd be egy pc boltba, ahol van ismerősöd, vagy ahol tudod, hogy jófejek.


Kérd meg, hogy teszteljék le a RAMokat és a HDD-t egy teszt gépben. Ha mindegyik OK, akkor az alaplap, egyéb esetben pedig ezek a rosszak (és nem kizárt hogy emellett az alaplap is).


Ha jó kedvükben találod őket, akkor még pénzt sem kérnek érte. Hova valósi vagy?

2012. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én HDD hibára gyanakszom, irtad is hogy az is hibátészlelt illetve a RAM is. Bár értelmetlen volna mindent cserélni mert lehet hogy teljesen más hibája van, az is lehet hogy az alaplapod adta be magát, kitudja sok oka lehet. Nekem is volt hasonló problémám ott kapásból rávágták hogy a HDD halt meg, cseréltettem és egyből jó lett minden. Én azért elvinném oda ahol vetted mert akkor ingyé megnézik és megcsinálják, ha pedig egyáltalán nincs erre lehetőséged akkor vidd be egy közeli üzletbe és akkor akár pénzért csináltasd meg.
2012. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én eredetileg pécsi vagyok, de ez nem fontos. A számítógép pozsonyi (oda kéne vinni szervizbe, ha a garanciát érvényesíteni akarom) és jelenleg Frankfurtban élünk. Csak a benzinköltség lenne oda-vissza 200 €, emiatt nem is biztos, hogy van értelme tökölni a garanciával.
2012. nov. 14. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Világos.


Húzd le a HDD-t és úgy teszteld a RAM-ot. Ha így ok, akkor valószínű a HDD a ludas. Ha nem, akkor még mindig lehet alaplap. Ez esetben csak a RAMokat kell letesztelned egy másik lapban, vagy szerezni helyette próbára

2012. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amikor live USB-ről bootolok, akkor elvileg hozzá sem kellene nyúlnia a winchesterhez. De mégis összeomlott, ezért gondolom, hogy esetleg a RAM vagy az alaplap lehet a ludas, és kevésbé tartom valószínűnek a HDD-t.


De köszi a tanácsot, megfontolom, hogy kipróbáljam HDD nélkül is. A baj csak az, hogy ha nekiesek csavarhúzóval, akkor végképp elbukom a garanciát. Alszok rá még egyet.

2012. nov. 14. 10:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy Frankfurtban nem tudod érvényesíteni a garanciát? Megkérdezted?
2012. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, de az ötlet jó. Ennek feltétlenül utána kell járni. Sajnos a papírok szinte biztos, hogy nincsenek itt.
2012. nov. 14. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:

De azok postáztatása már nem olyan őrült összeg, plusz nem is biztos, hogy kell.

Nekem mondjuk nem HP-t kellett garanciáztatni, de akkor semmi papírt nem kértek, a gép alján lévő számokat, ilyesmiket, aztán meg a címet ahova jöhetett a futár.

2012. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy a HDD haldoklik, vagy a RAM.

HP gépek esetében legtöbbször az oprikai és a merevlemez szokott meghibásodni elég hamar. Garanciával szokták cserélni.


Sz.rt nem ér az egész hp gép ;D

2012. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!