Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állítsam át a bootolást,...

Hogy állítsam át a bootolást, az új dvd íróra? (többi lent)

Figyelt kérdés

Igen csak kacifántos a dolog szerintem. Megpróbálom, röviden leírni.

A gépben van egy sata merevlemez.

A régi dvd író ide kábeles. Nem is volt vele gond. Eddig.

Újra kellene telepítenem a gépet, de ezzel a régi dvd íróval már nem megy.

Vettem egy új dvd írót. Ez már satás.

Ha bedugom, ezt írja ki.

Scan devices, please wait...

...

...

Hardware initiate failed, Please chack device!!! The bios dose not be instaled. Press <g> to continue!


(itt megnyotam a G-t és ezt írta ki.)


ReBoot and select proper boot device...

(A többit sokan már ismerik. Le se írom.)


Szóval az új írot nem keveli a gép.

És van még valami. Még csak rá se tudom venni a gépet hogy szeresse meg az új írót. Mert a biosban nem tudok semmit állítani. És ezt írja ki.


Notice.

The number of disks is not adequate to create a RAID!!!


Van erre valami megoldás, hogy menjen az új dvd író, vagy cserélhetek merevlemezt? Mert szerintem az a gond. Méghozzá a sata 1, sata 2 kompatibilitás hiba... Merevlemez és alaplap között. De talán valaki tud megoldást.


config:

alaplap: MSI MS - 7032

CPU: AMD Sempron 3000+

video: nem lényeg

RAM: nem lényeg (1gb)

winyó: seagate (sata)

dvd író: régi (ide), új (sata)



2012. nov. 13. 22:15
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

A biosod van rosszul beállítva, mert az egyik hibaüziben raid-nak akarja berakni, márpedig az nem 1 hdd-s megoldás, hanem 2-4 hdd van, indegyiken ugyanazok az adatok, csak más-más helyeken. szedd le a raid dolgokat a biosból és menni fognak a dolgaid. Mellesleg még 1 dolog. Az elején azt írtad (angolul), hogy bios nincs telepítve. Tehát nem elég, hogy a hdd-k rosszul vannak beállítva, még a hálókártyás bootolás is aktív, holott a kártyából hiányzik a boot-rom.

Egyedül nem javaslom, hogy belepiszkálj, mert magától nem szokott semmi ennyire elmászni. Keress egy hozzáértőt és a régi íróddal se lesz semmi baja a gépednek!


Nekem nekem 4 ide és 2 sata felület van használva és 1 scsi író is üzemel a gépben és mind működik, mindről tudnék indítani is rendszert ha kéne és még 2 sata hely így is üres.


Szóval hozzáértő üljön a géphez és kb. 2, de max 4 perc alatt működni fog minden hardver a gépben! Így távolról a bios pontos típusa, stb. ismeret nélkül nem tudok többet segíteni. Ezt látni (és csinálni) kell.

2012. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Valószínű, hogy más fogja ezt megoldani a gépen. Nekem ez már magas. Nem én állítottam el. Én hozzá se nyúlnék olyanhoz, amit nem ismerek. De most ez van.

Kénytelen leszek segítséget kérni. :)


(BIOS - Márka:American Megatrends Inc. Verzió:080011 Nem tudom ez így mond e valamit. De nem is lényeg, mert inkább nem piszkálom.:) )

2012. nov. 13. 22:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak még annyit, hogy a bios-hoz alapból hozzá se lehet nyúlni. Valami meggátolja a beállítás lehetőségét. Mint írtam, szerintem a vinyó nem kompatibilis az alaplaphoz. De ez csak az én véleményem. Vagyis, ezt olvastam itt-ott.
2012. nov. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!