Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetnék, hogy ne melegedj...

Mit tehetnék, hogy ne melegedjen fel ennyire a gépem játék közben?

Figyelt kérdés

Konfig:

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-US3 (rev. 2.0)

Processzor: AMD Athlon 64 X2 6400+

RAM: Kingston 2x1GB 800Mhz DDR2

Videokártya: Asus Nvidia 9600GT Silent 512MB, 128Bit DDR3 PCI-E

Merevlemez: Wester Digital WD3200AAKS 300GB, 5400RPM, 16MB

Tápegység: Deer DR-8400BTX 400W


És ennyire felmelegszik: [link]


2012. okt. 29. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb szellőzésű ház ventillátoros meg a vga-ra venni ventillátort.
2012. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A passzív hűtésű videokártyádnál ez normális nekem ventilátoros verzió volt és az is tudott vígan 80 fok fölött működni.

Vagy veszel rá valami drágább és hatásosabb aktív hűtést,vagy rábarkácsolsz egy ventilátort te sajátkezűleg ,ha a hely engedi én egy 12 centiset ajánlok ,sokkal halkab mint a 8 centis,az alattit viszont ne válassz mert rohadt nagy hangja lesz.

Azonfelül mivel nem mai darab már a géped én elgondolkoznék egy nagytakarításon,kipucolnám a port a hűtőbordákból.

Én 2 évente átt is szoktam kenni új hűtőpasztával,mert az előző kenés addigra azért már veszítt a teljesítményéből.

Ha áttkened akkor annyi az előnyöd,hogy mivel úgy is lekell szerelni a hűtőt nem kell port fújkálni,kilehet mosni csap alatt a port belőle.

2012. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és áttkenés esetén csak óvatosan csavarozz,fokozatosan húzd meg mind a 4 csavart,ne egyszerre egyet teljesen,mert ez esetben letörheted a gpu sarkát.

És a procit se szedd ki a helyéről,mert ha rosszul teszed vissza akkor elgörbühetnek a lábai vagy akár le is törhetnek,letört tüskéjű processzor pedig az alaplapodat is tönkre vágja végleg.

A hűtőborda valószínáleg már hozzálesz ragadva a a procihoz a kiszáradt és ,megsült hőáttadó paszta miatt a 126 fok miatt ez sajnos garantált.ilyenkor próbáld meg óvatosan csavargatni,majd mikor már egyre könnyeben mozog,akkor próbáld meg szétválasztani,de szétszokott esni magától.

A lényeg hogy finom mozdulatokkal óvatosan és körültekintően akkor gond nem lehet.

2012. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!