Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikus kártya vásárlása -...

Grafikus kártya vásárlása - milyen grafikus kártyát ajánlanátok a következő alaplaphoz?

Figyelt kérdés

Van egy m2n mxse ASUS alaplapom, amin integrált a grafikus kártya. Mára ez már kissé elavult, sok újabb játék/program nem fut, vagy nagyon lassú a gépemen, ezért arra gondoltam, hogy rakok bele egy jobb videokártyát.

A CPU 2.4GHz dual core AMD, 2Gb memória, a táp 350W, ezek még annyira nem vészesek, de lehet, ebben is újítanom kellene.


A kérdés tehát az, hogy minden egyéb újítása nélkül milyen videokártyát tudnék belerakni ami kompatibilis ezzel?

Ugyanez tápcserével?

Alaplapcserével gondolom már érdemes a processzort is cserélni, akkor meg a memória is cserélve lesz, és legközelebb nem integrált videokártyát veszek.


Alternatív megoldás, hogy most nem veszek videokártyát, hanem gyűjtök egy komplett új gépre, ami megint tűrhető lesz pár évig.


Annyira nem vagyok a játékokba belemerülve, ezért sokat nem akarok rá költeni csak ezért, viszont hang-zene és videoszerkesztő esetleg modellező programokat is használnék vele később, valami olyasmire gondoltam ami megállja a helyéátmind2 területen.


A kérdésem többrétű, de remélem érthető. Márt évek óta nem követem a technológiai fejlődést, és nem is izgat túlzottan, ezért kérdeznék olyat, aki jártas benne.



2012. okt. 29. 15:40
 1/5 Pj0tr ***** válasza:

Ebből új gép lesz...

Ebbe a gépbe egy fillért sem érdemes már beleölni.

Egyébként milyen szinten gondoltad azt a modellezést? Mert ahhoz is kell VGA.

A videóvágáshoz sok ram kell és combos proci.

2012. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez mondjuk tényleg elavult, ha vennél bele egy új VGA-t akkor sem lennél sokkal előrébb inkább gyűjts egy komplett új konfigra, ma már 100Ft-ból ki lehet hozni eléggé szép kis konfigokat, amik megfelelnek a te elvárásaidnak is.
2012. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ettől tartottam.

Elsősorban a memóriahiányt hangszerkesztésnél érzékelem, de állítólag maga a program sem tud 4gigánál többet kezelni. Videovágáshoz mennyi memóriát ajánlanátok?


Modellezést autocad/solidedge és nem csak 1-1 alkatész. Itt nem a számítógépes játékok 3D modelljeire gondolok, de gondolom ha a mostani játékokkal is akarok játszani, akkor ugyanaz a teljesítmény.


Azért is kérdezem ezeket, mert nem akarok csupán a játékok miatt költeni rá, az nálam múlandó érdeklődés. De játékok közt elég gyakori hogy pl városépítős/stratégiai és ehhez hasonló játékok érdekelnek, amik valószínűleg nagyon sok memóriát zabálnak, nem is a max grafika érdekel, hanem hogy ne szaggasson, amikor rengeteg modellel számol.


Akkor majd nézek valami komplett gépet.

2012. okt. 29. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell keresgélned, ha megmondod mennyit szánnálrá akkor itt összerakunk neked egyet.Memória tekintetében erősen ajánlom a 2x4Gb DDR3 1600Mhz-t
2012. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most nem igazán akartam kb 10-15Enél többet költeni rá, de mivel szerintetek sem érdemes már beleölni péznt, így marad az új gép.


Arra meg egyelőre nincs pénzem, így csak hasraütésszerűen mondanék árat. Mire összegyűlik, már rég nem az lesz a norma.

Azon is gondolkoztam, hogy inkább veszek egy laptopot, ha már új gépet kell vennem, de arra meg nem akartam 100-150nél többet költeni, viszont azok a gépek, amik megütnék az elképzelésem, kb 200-250E körül vannak.

Egyszerűen nem is látom értelmét állandóan tuningolgatni, inkább veszek egy fix laptopot, abban kompatibilis minden, úgyis 1 év múlva a játékok fele nem fog futni azon sem :)


Szóval szerintem fél év múlva lesz esedékes hogy egy komplett gépről érdemben beszélgessünk.

Köszönöm a segítséget.

2012. okt. 29. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!