Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rossz a videókártya?

Rossz a videókártya?

Figyelt kérdés
Van egy Ati radeon 9200 se 256 Mb videókártyám, már nem volt meg a telepítő cd-je, netről szedtem le hozzá többféle drivert is, és ha elindítok egy játékot, újraindul a gép, COD 2 ment vele maximum, ha nem tettem fel hozzá drivert, egyszerűen kiírta, hogy nem támogatott. Most a 3 éve működő Ati radeon 9550 128 Mb videókártyámmal van ugyan ez a történet, újra lett rakva a gép (előtte működött) és fel tettem hozzá a telepítő cd-ről az illesztőprogramját, eszközkezelő, everest ultimate is azt írja, hogy működik a videókártya, és az illesztőprogram naprakész, de ha elindítok vele egy játékot, amí régebben működött vele, pl.: NFS Most Wanted és újraindul a gép. Egyébként a gép, amiben használom: 1 Gb RAM, Intel Pentium 4 2,4 Ghz.

2012. okt. 23. 11:04
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Több lehetséges hiba van.

-Fárad a gép tápja és amikor nagyobb terhelés van rajta, mint pl. grafikus kártya max teljesítményen, már nem tud rendesen kiszolgálni.

-A videókártya értékei hibásak (sebesség, feszültség, stb.).

-A gép rendszernaplójában fellelhető a hiba oka elvileg, ott kéne utánanézni, vagy ha letiltod a hiba esetén újraindítást, akkor a kék képernyőn találhatsz hasznos infókat.

-Elszállhatott egy ram modul a videókártyán, bár ez elég ritka, kivéve ha túlhajtják. Így amint a hibás blokkra próbálna írni, feladja.


Próbáld videókkal grafikus dolgokkal (nem játék, tesztprogi) terheltetni (burn-in teszt) és ha azokkal jó, másban kell a hibát keresni!

2012. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, előre is köszönöm!
2012. okt. 24. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
esetleg egy linuxos memory test et is futtathatsz , ha mégsem ez akkor kellemes csalódás és tudod hogy jó a ramod
2012. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!