Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdekes RAM (? ) probléma!

Érdekes RAM (? ) probléma!

Figyelt kérdés

Nos egy hete kezdődött a probléma sorozat....a programok elkezdtek ok és hiba üzenetek nélkül kidobni és random kék halálok sorozata kezdődött.... Néha még egy piros kis pontvonal szerű izé jelent meg de az általában el tűnt vagy csak egy-egy villanás erejéig volt. Aztán ma délután fogta magát a gép, befagyott és újra indítás után folyton ki be kapcsolgatott. Először azt hittem a BIOS ba van valami fail és a DualBIOS épp vissza állít de a 6. újraindulás már kezdett gyanús lenni. Hát kivettem a 4 ramom aztán újra vissza tettem és megint semmi. Kivettem a jobb legszélsőt és lám a gép elindul Flexchannel ramüzemmódban... Természetesen arra gondoltam, hogy elszállt a RAM...feláll a rendszer mennék firefoxba kék halál. o_O...Jó restart kivesz összes ram, vissza rakom amire azthittem elszállt voálá elindul és mitöbb Everest Bencmarkon kibir 5 percet kékhalál nélkül és simán fut vele a gép. Kikapcsolom berakom a másik ramot a DualChannelhez szükséges másik (páros) slotba és a gép újra nem indul...má nagyon ideges lettem kivettem elemet kicseréltem, indít, gép műxik. Bios újra kalibrál, újraindít, rendszer feláll, benchmark fut OK. Kikapcs, másik két ram be, rendszer feláll, K É K H A L Á L.... OMFG WATAFAK IZ DISZ TING??? Jó ramsorrend csere elinditom és műxik benchmark meg minden. Lényegébe véve néha ha úgy tartja kedve elindul ha meg nem megcserélem sorrendet és akkor műxik egy ideig. És itt a kérdés lényege, hogy EZ MÉ VAN ?

Periféria:

Gigabyte P43T-ES3G alaplap

2x2GB Zeppelin 1333Mhz RAM

2x2GB Kingmax 1333Mhz RAM

(össz 8GB és 4DB)

Asus ENGTX 550Ti videó kártya

Western Digital HDD-k (egy 80-as rendszer és egy 1,5TB-s adat)

Chieftek GPS 500 AB-A Táp (500W)

Core 2 DUO E7500 2,89Ghz Proci


Mivel lehet a baj? Talán a ramok külömböző márkája? A kétszeres Dual CH ? Vagy akár az alaplap slotjai ne add Isten maga az alaplap? Vagy az OP-rendszer (Win 7 ultimate x64 SP1) szarakodik és érett meg az újrarakásra? PLZ HELP ME! Előre is köszönöm.



2012. okt. 18. 22:56
 1/2 Komplikato ***** válasza:

Hát lehetne éppen a két különböző ram miatt is, de akkor eddig is lett volna.


Lehet ram hibához hasonló az is, amikor a HDD amin a rendszer van, vagy amiről éppen fut program, vagy amin éppen van virtuális memória, vagy csak éppen ír rá a rendszer az hibás/haldoklik. Ezt bonyolítja, hogy ugyan ez lehet rossz vagy kontaktos adatkábeltől (SATA/IDE/akármi) vagy a meghajtóba menő kontaktos tápkábeltől. És innentől bejön a képbe egy részben döglődő táp is.

Ezt úgy tudod kiszűrni, ha beteszel pl. egy Ubuntu/Kubuntu telepítő lemezt és elindítasz róla egy ramtesztet, mivel ott a meghajtók nem kavarnak be. (Valószínűleg jó bármilyen más Linux telepítő lemez is.)

2012. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondolom a Memtest-re gondolsz ! Hát igen gondoltam már rá de mondasz valamit a HDD-problemmel is mert már elég nyúzott szegény, sőt a tápról is eshet szó bár annak a bekapcsoló gombján kívül (amiben az izzó zizeg) stabilitási problemja nincs... megy a zöld pacsi :D
2012. okt. 18. 23:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!