Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan router amin...

Létezik olyan router amin NTFS fájlrendszerrel is megy a torrent?

Figyelt kérdés
Van egy Asus WL-500g Pr. routerem. Vettem külső hdd dokkolót amibe a 2tb vinyót rakom és gondoltam torrentezek. Itt több módon elvérzett az ügy.. sajnos a router pár perc alatt kifagyott a torrentezés közben nyilván NTFS a baja, viszont a vinyó mérete miatt nincs más lehetőség. Villanyon szeretnék spórolni de eddig nem jött össze Hogy oldhatnám meg?

2012. okt. 3. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Haver ezt a kérdés gondold újra. A villannyal fordulj az EON-hoz, a routerrel meg a külső hdd-vel meg kezdj amit akarsz + ennek az egésznek köze nincs az NTFS fájlrendszerhez.
2012. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:
A 2TB inkább lehetne akadály, mint az NTFS. Viszont egyik esetben sem ez történne, hanem eleve nem tudna vele mit kezdeni a Router. Más gond lesz. HDD melegedés esetleg? Vagy kell firmware frissítés a routerre ...
2012. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az eon-nál vagyok, de hagyjuk is a fölös köröket.

Sajna ez egy lassú vas 264mhz, 8mb falsh, az ntfs túl sok erőforrást emészt fel. Próbáltam 250Gb vinyóval is, ugyanúgy lefagyott. A routert most frissítettem, Tomato 1.28 Firmware van rajta. Aki ért is hozzá kérem az írjon.

2012. okt. 3. 23:18
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Nekem TP-Link TL-WR1043ND -m van, OpenWrt Backfire 10.03.1 -el. Hiába a WL-500g -hez képes a nagyobb proci és dupla annyi RAM, NTFS alatt nekem is feszt újraindult a router, ha 1-nél több torrent volt hozzáadva. A Linux -os Ext2/Ext3 alatt viszont kutya baja sem volt.


Már Ext2 -vel is max 32 TB lehet a legnagyobb partíció méret (nem mintha létezne ekkora háttértár).

Samba szerver alól meg úgyis NTFS -ként fogod látni a hálózati meghajtót Windows alatt. Ha esetleg közvetlenül akarod a géphez kötni, sok progit találsz ami Windows alatt olvassa a Linuxos fájlrendszereket.

Ez persze OpenWrt alatt értendő. A Tomato -nak sajna nem ismerem az efféle képességeit, használok ugyan Tomato -t, egy Linsys WRT54GL -en (amin ugye nincs USB) és csak sima AP kliensként. A Tomato meg ugye nem áll szóba egy TP-link -el sem.

2012. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Az elsőnek meg az üzenem, hogy mióta nem asztali gépel torrentezek, hanem router -el. 2-3 eFt -okat fogok a villanyszámlán alsó hangon, ami szerintem nem mindegy.
2012. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!