Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Heló abban kéne segítség,...

Heló abban kéne segítség, hogy a vinyómon el szállt az elektronika, hogy ha azt ki cserélem rajta, akkor utána a rajta lévő adatokat meg találom rajta, esetleg le tudom menteni?

Figyelt kérdés
Lényegében nagyon melegedett, lassú volt, stb. és egyszer csak kiírt egy csomó hibaüzenetet és lefagyott, aztán találkozott a gép a padlóval az én közre működésem jóvoltából :D és azóta teljesen meg halt, próbáltam újra telepíteni (hátha sikerül alapon :D) de az egyik partíció is el tűnt :D Remélem új elektronikával meg találom még a vinyómon lévő adataimat. Azt hiszem többet nem b*szom addig földhöz a gépet, amíg le nem mentettem az adataimat :D

2012. szept. 27. 22:13
 1/4 algopirin ***** válasza:

Ha teljesen megegyező típusú elektronikát sikerül szerezni akkor részben igen lehetséges, én már csináltam.

Viszont nem minden lesz meg és a winyo max arra lesz jó hogy lemented róla a dolgaidat aztán kuka ha kibírja addig, arra biztos nem hogy továbbra is majd használni fogod majd.

Lemezeken gyártástechnologia miatt vannak eleve hibás szektorok, azt az elektronikában szokás tárolni hol helyezkedik el és figyelmen kívül hagyja mint ha ott se lenne, tehát ha egy másik tök ugyan olyan winyo vezérlőjét is teszed rá az máshogy tudja hol vannak ezek a hibás részek így azokat nem fogja olvasni és fordítva.

Ha tényleg nem létfontosságú adatok voltak rajta nem érdemes vele küzdeni szerintem.

2012. szept. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Heló!

Köszi a válaszod, és azt nem lehet valahogy megoldani esetleg, hogy olvassa rendesen a szektorokat ?

2012. szept. 29. 10:56
 3/4 algopirin ***** válasza:

Vannak ugyan "adatmentő" softwarek és akár hardwarek is de amihez házi körülmények között hozzájuthatsz elég kétséges hogy működne rendesen.

Eleve kell még egy winyo amire átírja az adatokat plusz 1GB/fél-1 órát nyugodtan számolhatsz. pl. ha 500GB a winyod kiszámolhatod akár napokig is folyamatos maximális olvasási teljesítmény mellett pörögne, megfelelő extra hűtés nélkül esélyed sincs hogy túlélné ha már most is beteg.

Törődj bele az a winyo meghalt.

Tanulság: máskor ha fontos adataid vannak nem szabad 1 példányban megbízni.

Majd a 3-4-5..15 döglött winyo után rájössz hogy tényleg így van.

2012. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez a winyó megy a kukába, de már most meg tanultam, hogy egy példány nem elég. És köszi a válaszaidat :)
2012. szept. 30. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!