Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz az, hogy minél nagyobb a...

Igaz az, hogy minél nagyobb a felbontás, annál kisebb a processzor szerepe?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
nem
2012. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Ez igaz.
2012. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most igaz,vagy nem? :)
2012. szept. 26. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem igaz. Nagyobb felbontásban a procinak és a VGA-nak is több dolga van, de ez logikus is...
2012. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nagy részben a VGA "viszi a bulit" de ez hülyeség hogy kisebb lenne a proci használtsága.
2012. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Pedig ez igaz.

Csak kicsit furán fogalmazta meg. De itt arra kell gondolni, hogy minél nagyobb a felbontás, annál inkább VGA limited lesz. Egy példával élve, mindegy hogy FX6100 vagy i7-3770K van a HD7850-ed alatt, ha Full HD-ban vagy afölött full grafikán játszol, mert nem lesz köztük fps különbség.


A felbontás növelésével meg a CPU igénybevétele nem nő, csak a VGA-é. Szóval persze, fontosa CPU is, de nagy felbontáson a VGA szerepe fontosabb, mert úgyis VGA limit lesz.

2012. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem igaz...


Ha adott egy 1280*768-as képernyő és azon játszol akkor - csak arányokat írok, mert konkrét dolognak nem is lenne értelme - mondjuk a procid terheltsége 80% a VGA-é meg 60%...

Ha növeled a képernyő felbontását mondjuk 1920*1080-ra, akkor az igaz hogy a VGA-d jobban meg lesz izzasztva, de azt erősen kétlem, hogy a procinak kevesebb dolga lenne. Maximum a VGA-t jobban igénybe fogja venni a számításigényes nagyobb felbontás, mint a procit, tehát a számoknál maradva a nagyobb felbontásnál a proci kihasználtsága 90% lesz a VGA-é meg szintén 90-95%. Ami annyit jelent hogy a procinak csak több dolga lesz, de nem annyival, mint a VGA-nak. Persze ez is függ a procitól és a VGA-tól is de hogy egy nagyobb felbontásnál kevesebb processzorhasználat következne be azt nem hiszem el. Én megint csak a logika után gondolom ezt, de elnézve a lepontozott 32%-omat ezt kevesen érzik így...

2012. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha növeled a képernyő felbontását mondjuk 1920*1080-ra, akkor az igaz hogy a VGA-d jobban meg lesz izzasztva, de azt erősen kétlem, hogy a procinak kevesebb dolga lenne."


Nem is írtam olyat hogy kevesebb dolga lesz. A felbontás növelésével a procinak ugyanannyi dolga lesz, mivel ez csak a VGA-t terheli jobban.


Vagyis a te példádhoz hasonlóan, kis felbontáson ahol CPU limit van, ott tegyük fel FX6100 tud 50 fps-t, i7 meg 80-at, és mindkettő közel 100%-on pörög, de a VGA még így sincs maximumra terhelve.

Ha növeljük a felbontást, akkor a VGA lesz leterhelve, és VGA limit lesz, és tegyük fel hogy a VGA így 40 fps-tud.


Akkor már tök mindegy hogy FX vagy i7 van alatta, mert a VGA a szűk keresztmetszet, vagyis a CPU itt már nem olyan lényeges, mert a 40 fps-t mindkettő ki tudja hozni a VGA-ból. Én erre gondoltam.


Annak hogy mennyit tud a CPU, csak kis felbontáson van jelentősége, mert nagy felbontáson jellemzően VGA limit van.


Persze ez még nem jelenti azt hogy akármilyen kis CPU is jó ha nagy felbontáson játszunk, azért arányosan kell párosítani őket.

2012. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem, csak a kérdés az volt, hogy nagyobb felbontáson kevesebb dolga van-e egy procinak. Erre írtam röviden az elején hogy ez nem igaz, mert nincs kevesebb dolga, de mivel lepontozták, ezért kifejtettem bővebben hogy miért is nincs kevesebb dolga.


"Nem is írtam olyat hogy kevesebb dolga lesz"


Vagy is abban egyet értünk, hogy felbontás növelése esetén a proci szerepe és terhelése sem lesz kisebb, mert a kérdés ez volt...

2012. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!