Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát és tápot...

Ciramon kérdése:

Milyen videókártyát és tápot vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy új gépet amit én rakok össze. Nem túl drágát, olyan 100 max 150 ezerért. Gigabyte vagy Asrock alaplapot néztem Intel foglalattal, 32 GB-ig bővíthető 4 csatornás memória foglalattal. Egy i5-ös 3 GHz procit hozzá. Ezek megvannak. Viszont a táppal és a videókártyával tanácstalan vagyok, egyáltalán nem tudom mi a jó. Én 800-as tápra tippeltem, hogy az jó lenne, de elég drága, ha kisebb is jó beérném. Ami a kártyát illeti gőzöm nincs arról sem mi az ami most jónak számít és hogy számít e hogy AMD vagy intel vagy akármi az alaplap miatt. AION-ozni szoktam és TERA-zni, meg az esetlegesen megjelenő FPS játékok érdekelnek esetleg (CRYSIS és társai). Egy kicsit fölé szeretném belőni a gépemet, hogy ne keljen lehetőleg 3-4 év múlva megint újat venni. Ha bárki tud segíteni nagyon megköszönném. :)

2012. szept. 25. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen árban AMD-t vennék, és pont a VGA lenne a legfontosabb ha játékra kell. 800-as táp meg abszolút felesleges, ha meg még gagyi is akkor kapásból kerülendő.


Pl egy megoldás:

Lap:

[link]

CPU:

[link]

RAM:

[link]

VGA:

[link]

HDD:

[link]

Ház:

[link]

Táp:

[link]

DVD:

[link]


150.429 Ft

2012. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy 3-4 év nagy idő, olyan gépet nem tudsz ennyiből venni, ami a 4 év múlva megjelenő játékokat is high grafikán vigye.
2012. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

1. Ebben a kategóriában szerintem jobban jársz egy AMD FX 6100-zal, mint egy i5-tel.

2. Gigabyte-ra sok a panasz. Az asrock viszont jó.

3. Hova a fenébe kell neked 32 GB RAM? Tegyük fel hogy keményen renderelsz, de akkor nem ennyiből vennél gépet, 8 GB bőven elég.

4. Egy minőségi 500 W-os már egy kisebb CF/SLI-t is el tud látni, de egy kemény egykártyás rendszert is, ha nem építesz többkártyásat, felesleges 800W-os. Mindjárt írok egyet, ami szerintem neked bőven jó.

2012. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Most látom a Sylar7-ét, azt vedd.
2012. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Első konfigja valóban jó. Talán még valahogy be kéne oda rakni azt a 7870-es sapphiret. 4giga rammal (ami egyedül is elég de bármikor bővíthető) még hiányozna vagy 2-3 ezer hozzá.

Amúgy mellékesen TERA-ról, én is játszottam vele és annak a játéknak a nagy átka, hogy olyan dolgok vannak benne amik a procit túráztatják rettentő mértékben, viszont csupán 2magot tud használni :D szóval nagyon sok különbség egy i5 vagy fx akármi között nem lesz, mert ugyan lehet az i5 erősebb 2magig is picivel...de akkor gagyi vga-t kapnál ki.

2012. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

"4 csatornás memória foglalattal. Egy i5-ös 3 GHz procit hozzá. "

Ez a kettő (meg a kereted) már ki is lőtte egymást.


+1 Sylarnak

2012. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!