Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha két SSD-t RAID-0-ba kötök...

Ha két SSD-t RAID-0-ba kötök akkor gyorsabb lesz a rendszerem?

Figyelt kérdés
Ha két ilyen SSD-t RAID 0-ba kötök akkor gyorsabb lesz a rendszerem, valamint az ilyen TRIM meg ilyen funkciókat ki fogja használni?

#SSD #RAID-0
2012. szept. 25. 00:00
1 2
 1/15 algopirin ***** válasza:

Ez érdekes kérdés, én is kíváncsi leszek mi fog kisülni belőle :)

Csak szerintem túl későn tetted fel a kérdést sokan már alszanak.

Amúgy meg szerintem a trim működne és a "rendszer" is gyorsabb lenne csak hogy ugye minek, nem hiszem hogy bármi tudná használni vagy követni akkor már azt a sebességet.

Valami biztos lenne a sorban ami miatt igazából nincs értelme vagy nem lenne gazdaságos a dolog.

SAS winyokat serverekben sem igazán a rendszernek szokás berakni hanem külön adatbázisoknak ha gyorsan és sok elérést kell biztosítani, attól mert a rendszert felrakod egy gyors adatátviteli egységre még alapjában nem oldottál meg mindent.

Na majd kiderül, ha akad olyan aki jobban ott van ilyen témában vagy van benne tapasztalata.

2012. szept. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 algopirin ***** válasza:

[link]

Működik a dolog bár mint gondoltam olyan sok értelme azért nincs rendszer alá tenni szerintem.

2012. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyorsulna már csak a raid 0 tulajdonságai miatt is, de baromira nem éri meg anyagilag.

Egy SSD önmagában sem olcsó mulatság és alapjába véve gyors.


(@algopirin: Rendszer alá is szokás, mivel akkor ha ki is esik egy vinyó, akkor sem hal le a gép. Viszont természetesen raid0-t nem szoktak használni, mert az csak simán összefűzés, semmilyen biztonságot nem ad.)

2012. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Golan Trevize ***** válasza:
gyorsulni fog, de ha az egyik SSD meghal, akkor buktad a másikon levő adatokat is.
2012. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindig a szűk keresztmetszetet célszerű bővíteni,de ez függ az adott feladattól is. Tehát meg kell határozni,hogy mik azok a feladatok,amelyeken gyorsítani kell és mi az,ami miatt lassúak.

Abban se vagyok biztos,hogy a sata vezérlő képes lekezelni akkora adatmennyiséget,amit így elméleti szinten kaphatnál. Nem hiába csinálnak pci-e ssd-ket.

2012. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazából azért kéne még egy SSD- hogy valamivel több hely legyen rajta. Mert eleléggé teli van már szegény (maradt 10-11 giga szabad hely csak van 1-2 játék amit szeretnék rátelepíteni ssd-re hogy azok is gyorsan induljanak. Pusztán ennyi. Am meg 19 917 Ft-ba kerül az az SSD amit még annó 26-ért vettem meg.... Úgyhogy szerintem nem olyan drága az.
2012. szept. 25. 14:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak,ha raid0-ba rakod a kettőt és egyik elszáll,akkor mindkettőn lévő adatnak annyi..
2012. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Rendszer alá is szokás, mivel akkor ha ki is esik egy vinyó, akkor sem hal le a gép"


De bizony, RAID0-nál meghal az egész...

2012. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 algopirin ***** válasza:
Megint az a fránya szövegértés, no se baj :)
2012. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
@Fehersrac: Olvasd tovább a mondatot!
2012. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!