Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom a tv-met full hd...

Nem tudom a tv-met full hd felbontásra állítani. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Vettem egy samsung smart ue32es6100 full hd tv-t. Egy problémám van vele. Ezt használom pc monitorként is. Ha simán full hd filmet nézek vele külső lejátszóval, tökéletesen működik, gyönyörű a kép. De ha a pc-n akarom beállítani a felbontást, akkor 1080p-re állítva megváltozik a kép, fényesebb lesz, az ikonok életlenek lesznek (vagy inkább túl élesek és látszanak a hibák, nem tudom eldönteni) és a kép nagyobb lesz mint ami elfér a monitoron, tehát a start menünek csak a fele látszik. Ha 1680x1050-re állítom akkor minden jó. Nem tudom mit csinálok rosszul. Örülnék ha tudnátok mondani valamit. HDMI kábellel van a pc-hez kötve.

2012. szept. 24. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg DVI-al, Én is azzal szoktam, azzal semmit nem kell méretezni elvileg mert pont úgy állítja be.
2012. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Amúgy megtaláltam a megoldást, HDMI kábellel is jó, csak a tv HDMI/DVI 1 portjára kell kötni a kábelt, a forrás választó menüben pedig a HDMI/DVI 1-et pedig át kell nevezni PC-re. Miután ezt megcsináltam, gyönyörű, tökéletes lett a kép, és a méretezés is helyreállt. Amúgy azt írták azért kell PC-re nevezni mert így a tv át áll pc üzemmódra és kikapcsol mindenféle plusz szűrőt meg ilyeneket. És hang is van így.


[link]

itt a leírás hozzá

2012. szept. 25. 06:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!