Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokan mondják hogy az utángyár...

Sokan mondják hogy az utángyártott/utánatöltött patron tönkreteszi a nyomtatót. Meg hogy beszárad a patron egy hónap alatt ha nem nyomtatnak vele. Tényleg van ilyen? Vagy csak a HP ennyire jó?

Figyelt kérdés
Ez csak városi legenda? Mert élőben nem találkoztam ilyennel. Van egy hp 5940-es nyomtatóm lassan már 9 éves lesz, de működik. Használtam utánatöltött patronnal, volt hogy a patron több mint egy hónapig benne volt úgy hogy nem nyomtattam és még se száradt be. Mostanában szereztem lejárt patronokat, az egyik 2008-ban járt le. Be raktam, leellenőrizte és működött. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
2012. szept. 23. 19:56
 1/1 algopirin ***** válasza:

Mondjuk hogy mázlid van vagy az a seria tényleg ilyen jó.

Ha nincs kibontva eredeti csomagolásban van akkor simán lehet hogy működik de kibontva benne a printerben már necces a fejnél letapadhat ha sokáig nincs használva, de lehet a te printeredben valami jobb megoldást használtak.

Ugyan így gond nagyformátumú printereknél ott már csöveken megy a festék ha nincs használva sokáig ott se szárad ugyan be de letapadhatnak részecskék ami meg nem igazán tesz jót neki.

Ott direkt ezért van az ilyen esetekre többféle öntisztító eljárás.

Utántöltött patron meg fene tudja ha nekem kell venni és az én pénztárcám bánja biztos az utántöltöttet választom, printernek meg elvileg nem tesz ugyan jót ha valami gagyi vagy más festék-toner van benne mint eredetileg tervezték de ennek én még sose láttam az egyértelmű bizonyítékát attól baja lenne.

Eredeti toner a komolyabb printereknél lényeges inkább ahol színhelyesre van és lehet kalibrálva, otthonra tökmindegy.

2012. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!