Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Konfig 300k-ért?

Konfig 300k-ért?

Figyelt kérdés
Játékra kellene, és grafikai munkára. Full konfig kell(monitor, bill, egér is). Minden játékot vigyen full hd-ban.
2012. szept. 21. 15:36
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ennyböl már simán kijön egy teljesen csúcslategóriás (videokártya mindenképp) elemekböl álló gép.

Persze monitor nélkül gondoltam

milyen monitor kell?

24"? 27"?

Full HD töl nagyobb felbontású? 3D?

2012. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 algopirin ***** válasza:

„kérem szépen, köszönöm” lemaradt…

De ha van rá 300pénzed keress inkább „szakembert” főleg ha dolgozni akarod elsősorban használni, pl. olyat akinek direkt van dtp-s gépekben tapasztalata.

Csak azért javasolom mert már akadtam bele olyan gépbe amit szomszédpistike összerakta dtp-s grafikai munkára csak mikor ténylegesen dolgozni kellett volna vele jöttek elő a hiányosságai ami nem felétlen abból áll csak hogy bazi erősnek kell lennie a gépnek, grafikai-nyomdai munkánál meg ugye ha hibázik a géped az adott munkánál simán több százezer vagy több millios kár is lehet belőle.

Engem ugyan nem érdekel nem innen fogok magamnak munkát szerezni, csak javaslatként.

2012. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A monitor elég egy full hd. :-)
2012. szept. 21. 15:48
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Játékra is használná

és ami "hiányoság" elöjöhet munkában az játékban is

csak ott nincs tétje akkora

melesleg aki dolgozik komolyan az csomó másolatot csinál mindenröl és nem véletlen

még egy "hiánytalan" gép melet is

.

amugy nagy csodákat nem lehet teni enyi pénzböl és ugy hogy játékra is szeretné használni

szóval hardver téren nem szálhatunk el a kimondotan munkára való hardverek felé mivel igen csak drágák és játékra nem biztos hogy ugy használhatók mint ami arra van

.

lényeg egy jó pc ház és egy jó, minöségi tápegység amik mondjuk minden gépnél fontosak

a többi már csak pénz kérdés

260-270 ezer pc re nem túl széles skála

ahhoz hogy RAID ot vagy hasonlót probálgasunk plusz extra méretü SSD t

persze lehet csak akkor se procira se videokártyára nem marad

vagy egy extrán felszerelet alplap igen csak drága ...

szóval meg kell találni a középutat

2012. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 algopirin ***** válasza:

Nem pont raid tömbre gondoltam az teljesen más kategória, dtp-re meg amúgy se éri meg és nem is van ami igazán kihasználná.

De tény hogy egy stabil és relativ „igénytelen” gép elég fontos az adatbiztonság meg nem gép függő vagy nem ahhoz kell mérni.

Én csak feltételezem hogy nyilván nem fogja az egyed egyesével beszerezni és házilag elkezdeni összerakni, ha forum kell hozzá hogy eldöntse milyen alkatrészekre lenne szüksége, ha meg valaki majd összerakja aki „ért” hozzá max elmondja miért jó vagy akár nem jó az adott elgondolás.

Biztosan van jobb és olcsóbb megoldás de nekem bejött stabil-igénytelen dolgozós gépnek amin még ne adj isten játszani is lehet Delloptiplex 790MT 8GB ram +asus vagy sapphire ati radeon 5-6-7 széria ami belefér a pénztárcába +90GB SSD a rendszernek, ha még belefér a keretbe még egy legalább ekkora SSD „work winyonak”, egyéb adattárolásnak meg valami 2TB átlagos winyo, az adatbiztonságot meg másképp kell megoldani azon nem a raid fog úgy se segíteni.

Sokan nem szeretik a brand gépeket ez ok. nekem is sokáig eszembe se lett volna ilyesmiben gondolkozni de ha dolgozni kell és az ember nem akar vele sokat szívni (a gyári garanciáról meg nem is szólva) akkor az a legegyszerűbb megoldás, persze egy kicsit többe kerül mint alkatrészenként összerakni ár/teljesítmény viszonyban, de ugye melóra nem az számit a villanyszerelő se tescos fúróval fogja a falat fúrni.

2012. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ez csak egy elképzelés, jobban kellene tudni az igényeidet, hogy személyre szabottan neked pont jó legyen a konfig, egy csomó dolgon lehetne változtatni: több ramot, erősebb vga-t ssd nélkül, házat, monitort, egyebet, próbáltam mindenből "normálisat" beletenni.

Egyébként a grafikai munka az mennyire komoly, mert ez így inkább játék felé húz teljesítményben.


[link]

2012. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Látom egy egész jó Inteles már volt, azért összeírok egy AMD-set is.


Alaplap:

[link]

CPU:

[link]

RAM:

[link]

VGA:

[link]

SSD:

[link]

HDD:

[link]

Ház:

[link]

Táp:

[link]

DVD:

[link]


Monitor:

[link]


Egér + Billentyűzet:

[link]


299.794 Ft

2012. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sylar7 konfigját választottam. :)
2012. szept. 21. 17:51
 9/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Huh legalább nekem nem kell irnom majd:P

.

meglehet járni "ipari" gépekel is ugyan ugy mint bármi mással szóval ez nem lehet szempont kimondottan

persze aki nem használja semmi másra anak ténleg megérheti adott esetben egy specializált konfig

de erre meg igazából ott vanak Mac -ek és hasonló társai

2012. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 algopirin ***** válasza:

Biztos így van a fene tudja nekem beváltak a brand gépek és nem sokkal drágábbak mintha én raknék össze jobb darabokból hasonló kategóriás gépet, persze ez csak az én egyén véleményem.

Anno elég sok gépet raktam össze többnyire dolgozósat vagy jobbféle darabokat, biztos burzsuj vagyok és a "megrendelőim" is de szinte mindig "deluxe" asus vagy intel alaplapok voltak a kiindulási alapok és annak megfelelő kategóriás egyéb hardware-ek.

Egyszer-kétszer megesett hogy elvállaltam "tescos" kategóriákat meg is szívtam velük mindig sokkal több a macera és a meló velük ha elsőre valami nem megy magától.

Most meg ahogy öregszem nincs már kedvem bohóckodni napi szinten figyelni a hardwareket mi mivel működik jól mit mivel érdemes használni az adott célra, az meg megint más dolog ugye ha én választom ki és rakom össze valaki gépét én vállalom érte a felelősséget is ha valamit sikerül benézni vagy rosszul összerakni ok. elvileg nulla a lehetősége de a hiba és a rizikó mindig ott van.

300kilos gépnél meg azért nem vicces ha sikerül valamit benézni ha meg elkérem az árát akkor csak néznek nagy szemekkel miért ilyen sok, így inkább gyári dell gép ennyibe kerül nem kell vele szarakodni szinte tökéletes benne minden 1-2 apróság még hozzá azt kész +20% mint munkadíj :)

Amikor meg alsókategóriás dolgokból akarnak stabil megbízható gépet "detoljaámabf3atmaxgrafon" hát ok. felőlem de az nem az én "asztalom" szerintem inkább legyen szerényebb egy gép de az megbízható és stabil ne akkor hagyjon cserben mikor éppen szükség van rá.

Machintosh meg egy megint más kategória, az a balekoknak való akik szeretnek dupla annyit kifizetni valamiért mint amennyit ténylegesen és, persze attól az még egy minőségi gép szó se róla.

2012. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!