Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen a AMD Phenom II X4 945...

Kisgaraba kérdése:

Milyen a AMD Phenom II X4 945 3. 0GHz/6MB/2000MHz (HDX945WFGMBOX) sAM3 BOX processzor?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy nem gyenge ez a processzor? mivel a haverom vett és kevés az irás,olvasás és másolási sebessége. Vagy ez nembaj, ugyanugy jól fognak menni azok az új játékok amelyek már 4 magot igényelnek(Run, Battlefield 3..stb)?
2012. szept. 14. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van már 2 és fél éve! Én szeretem a procit és átlagos felhasználáshoz meg játékhoz nekem simán elég (eleinte egy HD4830, majd most másfél éve egy HD6850 videokarival használom). Próbáltam alapfeszen tuningolni, úgy csak 3,4GHz-t bír, igaz az enyém még csak C2 steppinges (de 95W TDP-s). De ez csak próba volt, amúgy a gyári órajelen használom. Szerintem a felhasználók nagy többségének még ma is elég az a teljesítmény, amit egy 945-s nyújt.

Milyen másolási sebességek voltak gyengék? Cache vagy RAM? Amúgy nem hiszem, hogy az everest memória benchmarkra olyan sokat kéne adni...ha futnak rendesen az alkalmazások, akkor no problem. :)

2012. szept. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jó proci

ha átlagostól nagyon eltérö teszt etedményeket kapsz ott komoly problémák is lehetnek akár hardver szinten is

de aligha a processzor miatt vanak

szóval nyugodtan megveheted megfelelö gépben jól fog teljesíteni

játékhoz videokártya a lényeges

jóféle táp nem árt (vagyis árt ha rosszminöség)

nem árt ha nem hibás az alaplap, vagyis az igen csak árt :)

videokártyából meg ha valami olcsó több GB os csodát teszel melé ("mert az csak jó lehet hisz sok GB -os...") akkor amiat nem fognak jól menni a játékok

945 akár HD 7870 el is elvan és azzal már mindent maxon kelene tudnod futatni

2012. szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aida64-el lett tesztelve az irási, olvasási és másolási sebességek. azért stresszelt a haverom mert az én fx4100-asomnak sokkal nagyobbak ezen értékei.
2012. szept. 14. 23:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Játékok alatt minimális a különbség az FX4100 vagy az X4 945 között. x264 encoding, 3DS Max, Blender vagy Adobe Premier alatt sincs nagy különbség, míg Photoshop CS5 vagy WinRAR 4 alatt az FX4100 határozottan gyorsabb. Cinebench 11.5-ben vagy 3DMark Vantage CPU pontszámban az X4 945 a jobb, míg SuperPi 1M-ben kb egyformák. Ha minden igaz fogyasztásban sincs nagy különbség.

Szóval az FX4100 mellett, ha nem winrar tömörítésről van szó, akkor teljesen helytáll az X4 945 is (azaz Phenom II X4-ről nincs is értelme FX4100-re váltani)!

2012. szept. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!