Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik nyomtató tud hőtranszfe...

Melyik nyomtató tud hőtranszfer papírra nyomtatni?

Figyelt kérdés
Konkrét, megbízható típusnak örülnék. Ezek egyébként lézernyomtatók? Vagy más technológiával működnek?

2012. szept. 13. 11:30
 1/8 Karesz6969 ***** válasza:
75%

Pl. ez egy blokk nyomtató, de azt nem írod mire kell.


[link]


...egyébként a GOOGLE neked is a barátod:-))

2012. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Golan Trevize ***** válasza:

Hőtranszferes nyomatató tud hőtranszfer papírra nyomtatni.

Nem, ezek nem lézernyomtatók, hanem hőtranszfer technológiával dolgoznak.


Konkrét típus: Intermec PF8t

2012. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:

Elsőnek: a blokk nyomtatók nem tipikusa hőtranszfer (thermal transfer) nyomtatók, csak simán hőnyomtatók.


Amúgy a kettő között az a különbség, hogy a sima hőnyomtató a hőpapírt megmelegíti, és az elszíneződik. A hőtranszferes a papírra a festékfóliáról süti át a festéket. Tisztességes hőtranszfer nyomtató tud sima hőpapírt is használni.

2012. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Karesz6969 ***** válasza:

Nekem volt egy olyan faxom (telefon és fax egyben) ami hőpapírra nyomtatott, de nagyon gáz volt a nyomtatás.

Persze nem mostanában már vagy 10 évvel ezelőtt.


Nyilván vannak már sokkal jobb technikák is...

2012. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Golan Trevize ***** válasza:
Igen, a hőtranszfer sokkal szebb, és még tartósabb is.
2012. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Karesz6969 ***** válasza:
Köszi az infót:-)
2012. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hőnyomtatót (blokknyomtatót) keresek, hanem hőTRANSZFER nyomtatót. Miután a transzfer papírra kinyomtattam a mintát, vasalásos technikával szeretném textilre átvinni.
2012. szept. 14. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Kétfajta hőnyomtató va. AZ egyik hőérzékeny papírra dolgozik, ezt direkt thermotranszfernek nevezik. A másik nyomtató egy írógépszalagszerű valamit teker a normál papír előtt és a nyomtatófej erről olvasztgatja rá a viaszos jellegű festéket a papírra. Ez meg az indirekt tehrmotranszferes nyomtató. Vasalni az utóbbiakat keresd.


[link]


Tudom még ajánlani a szilárd tintás nyomtatókat. Ez részben viasz, ma műanyag kockákat olvaszt meg és köpköd rá a papírra. Utóbbinak olcsóbb az üzeme és szebb a nyomatképe, de folyamatosan használni kell, mert minden felfűtéskor 2000Ft. értékben megszívogatja fogait. Emiatt gyakran szünetmentes tápegységet is használunk hozzá, kiegészítésként. 70ezer oldalanként kell benne egy developer kit nevű rugacsos szivacshengert cserélni. A nyomtató oladt tintás fejei erre nyomtatnak rá és innen megy a malaj a következő fázisban a papírra, fóliára.

Mivel a nyomtatás indirekt, ezért nagymértékben érzéketlen a gép arra, milyen hordozóra akarsz nyomtatni...

Ilyenből a Xerox típusokat tudom ajánlani. Szilárdtintásból régen volt egy DP8200-asuk, ma nem tudom, mi az utódja, de nekünk pl. nagyon bevált ez a masina ruha vasaláshoz, fóliára nyomtatáshoz, stb...

2012. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!