Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális dolog (cpu +...

Ez normális dolog (cpu + alaplap)?

Figyelt kérdés
Normális az ha játszok egy 30-60 percet majd kilépek és a speccy program azt írja, hogy az alaplap 64°C a cpu meg 60°C majd 1-2 perc múlva lehűl a cpu 20°C-ra az alaplap meg 35-40°C-ra?

2012. szept. 8. 14:27
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

És alaplap meg cpu pontosan?

tuningoltál valamit?

2012. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30 perc játék után kicsit sok az a 60-64 C. Nézd meg másik proigrammal is, biztos ami biztos. Ha az is ilyen értékeket mutat, akkor érdemes beépíteni a pc házba hátulra egy ventillátort, hogy kifelé fújja a levegőt, esetleg előlre is ha van helye. Ha igy sem jobb, akkor át kell pasztázni a procit és győződj meg, hogy a ventillátor rajta rendesen pörög-e.
2012. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asus M5A97

Proci: FX-8120


Semmit se tuningoltam rajtuk, úgy vannak hagyva ahogy azt eredetileg megkaptam (szóval nem állítottam semmit se át).


Másik programmal is megnéztem, Cinema4D-ben renderelésnél is hasonló eredmény van. CPU 50-60°C; alaplap 64°C. Amint véget ér a renderelés azonnal lemegy a cpu 20-25°C-ra; alaplap 30-40°C-ral.

A procin, rendesen megy a hűtő megnéztem (leszedtem a gép oldalát). A vidikarin is megy a 2 venti (bár annál a speccy hőfokot nem ír ki).

2012. szept. 8. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyik lehetőség az, hogy lehet, hogy eleve tuningolva kaptad. A megoldás: A BIOS-ban automatára kell állítanod minden processzorral kapcsolatos beállítást. Tehát az alaplap felismeri a procit és az alap, a legmefelelőbb értékeket állítja be automatikusan. Ha mégsem tuningolt a proci, akkor jöhet az újrapasztázás + ventillátorok beépiítése a házba.
2012. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Képek a BIOS-ból:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. szept. 8. 17:50
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

PC Ház pontosan?


nincs rajta egy beszivó és egy kifújó venti?


61fokot bir a processzor szóval 64 már igen bajos de anyira nem ment fel akkor ugye? csak alaplap

2012. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

60 fok gyárihütötöl még türhetö föleg rosszul szelözö házban


bár fura hogy hogy megy vissza akkor 20 fokra:D


tápegységed amugy? TÍPUSra pontosan?

2012. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

BIOS képeket nem tölti be nekem


amugy is valami normális képtárhelyre töltsd fel inkább és JPG ben ha lehet


de amugy Setup Default szerintem UEFI ben is van


vagy ha más nicns alaplapi BIOS Resetet benyomod vagy kiveszed elemet (persze áramtalaitva)

2012. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!