Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GAMER PC konfigurációhoz...

V.I.A kérdése:

GAMER PC konfigurációhoz kaphatnék hozzáértő segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nézegettem korábbi hasonló kérdésköröket, de arra jutottam, hogy inkább új kérdést nyitok, félve attól, hogy a régebbieket esetleg nem olvassátok.

Párommal szeretnénk felújítani kb. 5 éves gépeinket, mivel mindketten szeretünk játszani (MMO - World of Warcraft főleg) és ezek már érezhetően kiöregedtek alólunk.

Nézegettünk összeállított konfig-okat, de itt láttam, hogy óvtok tőle mint az ördögtől így inkább szakértőkre támaszkodnánk. :)


GÉP 1. (~80 000 - 100 000 Ft ?)

Tulajdonképpen mindent ki kellene cserélni a winchesteren és DVD írón kívül, na meg persze a házon kívül.

Processzornál Intel i3 kategóriát nézegettünk (az i5 meg már csudajó lenne).

A videokártyám ebben a gépben GeForce 8600 GT (ezt cserélni kell sajnos, jól sejtem?)

Milyen konfigutációt ajánlotok?


GÉP 2. (~80 000 - 100 000 Ft ?)

Itt is mindent ki kellene cserélni a winchesteren és DVD írón kívül - talán a videokártya maradhat?!

A videokártya ebben a gépben HD4850 (ezt kell cserélni?)

Milyen konfigutációt ajánlotok?


Persze nem vagyunk sajnos "csekonicsok", de jó lenne, ha ár - érték arányban egy hosszabb távon jól működő gépeket tudnánk venni.



Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.



2012. szept. 6. 07:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Oh, és ezt lefelejtettem: SATA csatlakozósak, igen.
2012. szept. 6. 10:43
 12/15 A kérdező kommentje:
Illetve a WOW-on belüli beállításra reagálnék még: nekem személy szerint ha jól rémlik talán Fair beállításon fut a játék (most épp nem játszom ezért nem tudok 1000%-osat mondani), de már ott tartunk, hogy minden extra tényezőt kikapcsoltunk, amit lehet (árnyék, ilyen-olyan textúra).
2012. szept. 6. 10:57
 13/15 Psyho ***** válasza:

a leírás alapján 80-100k ban gondolkodik, ennek a maximumát céloztam meg. Ezek után figyelembe vettem, hogy el tud adni néhány dolgot a mostani gépekből (alaplap+proci+VGA+ talán még táp).


nem tudom pontosan mi van bennük, de egy 20k talán kijön belőlük. Ez már 110k gépenként. Igaz ennek is felémentem 2 ezerrel az összeállítás miatt.

2012. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezért is írtam, hogy az már szerintem jó ennyiért :x jobb mint az APU-s. Ha meg számít, mert hát két gép esetében már 2*13ezerrel drágább a konfig akkor lehet venni a 6-8ezerrel (árfolyam függő láttam már 49ért most ahogy nézem pcx-en 52) [link]

Ezzel is lehet spórolni de ezen a konfigon egy wow szerintem maxon fog menni :D sosem játszottam de úgy tudom a grafikája direkt nem valami gépigényes és azért a 7850 fullHD-ra termett és mai játékoknál is csak néhol kell vissza venni az élsimításból egy wow meg se kottyan neki :x

2012. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat, nekem ez már nagy segítség így is, hogy tudom merre induljak, mihez mi passzol. :)
2012. szept. 6. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!