Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A DELL laptopom, mikor először...

A DELL laptopom, mikor először feltelepítettük, az akksira azt írta, hogy több, mint hat órát bír (a jobb alsó sarokban). Még nincs egy hónapos, de az akksin nem tudok kiigazodni (? )

Figyelt kérdés

Szóval. Eddig mindig úgy használtam, hogy kivettem az akksit és hálózatról üzemeltettem. Úgy tudom, hogy ha akksiról megy és be is van dugva, akkor az rontja az akksi élettartamát.


Most feltöltöttem és ha odahúztam az egeret, azt írta, hogy 100%, vagyis két óra (!) van hátra. Az elején hatot írt. Most meg megint odahúztam az egeret és most 98%-ot és több, mint 4 órát ír.


Mi a fene van ezzel? Miért nem ír ki egy pontos adatot? Hol lehet utánanézni, vagy gépen megnézni, hogy valójában mennyit bír? Különben én úgy gondolom, hogy a 6 óra a valós adat, mert először azt írta ki és ez egy jó gép.


2012. szept. 4. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A hat óra az egy kicsit futurisztikusnak tűnik, feltéve, hogy nem egy netbookod van. Egy nagyobb teljesítményű akkumulátor egy közepes erősségű hardverrel újkorában 3-4 óra általában. Persze,függ a használattól is.


Az új akkumulátorok, meg négy-öt lemerülés, feltöltés után érik el a normális üzemidejüket.

Az nem biztos, hogy jó ha ki van véve a gépből, mert nagyon hamar (pár hónap alatt) is romlik a kondició. Legjobb lenne benne hagyni, kb negyven százalékos töltöttségen, így fogja legtovább bírni. Ha ezt nem tudod megoldani, akkor 40%-os töltöttségen hűvös,hideg helyen tárold.


A Windows meg össze-vissza irkál mindent, éppen használattól függően. Finoman szólva sem pontos.


Petya

2012. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem egy szerelő ismerős azt mondta, hogy ha tudom, hogy hosszú ideig nem használom, vegyem ki és menjen hálózatról, mert igaz, hogy ha ki van véve, akkor is merül, de az normális, míg ha hosszú távon benn van, de közben a hálózatról töltődik, akkor sokkal gyorsabban romlik. Azt is mondta, hogy lehetőleg ne töltsek rá, hanem hagyjam lemerülni teljesen és úgy töltsem fel. A gép amúgy elég erős.
2012. szept. 4. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok ember, sok praktika. Én azt írtam le, ami nekem bevált. Petya
2012. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Lithium akksik önkisülése elhanyagolható. Tehát ha van benne töltés bármeddig eláll gond nélkül. A megfelelő töltés a tároláshoz valóban 40% körül.

A másik az, hogy ezek az akkuk már nem érzékenyek a rátöltésre, nyugodtan lehet bármikor tölteni, nem kell teljesen lemeríteni hozzá. Azt csak a régi fajta akkuknál kellett. Sőt, ha kímélni akarod az akkud, akkor nem is hagyod, hogy lemerüljön, hanem amikor tudod feltöltöd.

2013. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit csinálsz vele, átlag három évente úgyis tönkremegy az aksi, illetve ennyit akkor is kibír, ha éjjel nappal gyilkolod.

A sok kiszedegetés meg lehet hogy az érintkezéseknek és illesztéseknek nem tesz jót. (Jön a lötyögés, meg a kontakthiba)

2013. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A réri Ni-Fe aksiknál a memoria effektus hamar tönkre vágta az aksikat. Ezért a "spéci" töltőkön volt egy kisütő gomb (vagy akár automatikusan is csinálta), minek következtében teljes kisütés/töltés periódust csinált.


Az újabb lítium ion aksik már nem annyira érzékenyek, de:

új laptopom feltöltött aksival kiírta: 100%, 4,5 óra.

90%-nál kivettem, majd kb. két évig aksi nélkül használtam.

Nemrég visszaraktam. Az elején "kicsit hülyéskedett", majd kb. egy órás használat után feltöltve megint 100% 4,5 óra.

2014. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*régi Ni-Fe
2014. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!