Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi konfigról?

Figyelt kérdés

Elsődlegesen játszanék 1280*1024-ben, minél magasabb grafikán, ezenfelül alkalmasint menne a videokonvertálás is. A ház nem túl drága, maradnék annál v. más kék színűnél. USB 3.0 portra nincs szükségem, azért választottam ezt az alaplapot. Ezután sokáig nem fejlesztenék, kérlek ne írjatok "és majd veszel egy HD7850-t" és hasonlókat, nem áll szándékomban ilyesmi. ODD-t esetleg ki lehet hagyni, ha ez sokat dobhat a teljesítményen.

[link]



2012. aug. 30. 22:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Jó lesz.
2012. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
jó gép.
2012. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%

Én nem Asrock alaplapot és AMD proicit választanék. Alaplapból biztos találsz 10k körül valami MSI-t, Asus-t,Gigabyte-ot.

Az Intel procik drágábbak, viszont annyival jobbak is.

2012. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
9%

Én azért azt mondanám, hogy alaplapból drágábbat választanék. Az enyém 35 ezer volt. Nem igazán bízom a 10 ezres alaplapokban. A processzor frankó, memóriából én biztos, hogy nem egyet vennék ami 4GB-os, hanem 2db 2GB.


A táp nem jó! mindenki itt rontja el, mint Te is!!! A táp a gép hosszú életét hivatott biztosítani. Egy jó táp évekkel megnyújtja a gép életét, hiszen fontos hogy minden áram alatt lévő alkatrész a lehető legprecízebben kapja az energiát, nem össze vissza. Az olcsó tápok az élen járnak abban, hogy szarok. Ha rám hallgatsz, ehhez a konfighoz, legalább egy 550W-os Chieftec tápot veszel, ami elbírja gond nélkül ezt az összeállítást. Nekem 750W-os a tápegységem és 10 éves. Amikor vettem 72ezer forint volt, csak a tápegység! Meggondolandó, hogy felteszel egy jó konfigurációt egy szar tápra!


Üdv, egy rendszergazda.

2012. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem Asrock alaplapot és AMD proicit választanék. "

Miért is?


"Az Intel procik drágábbak, viszont annyival jobbak is."

50K-ig mindkét gyártó képviselteti magát, felette desktop már csak intel, szóval így nem jó a kifejezés. Persze ha te 50K felett gondolkozol szép, de adj rá a kérdezőnek pénzt.


"mindenki itt rontja el, mint Te is!!!"

Az FSP APN miért szar?

Persze aláírom, hogy nem ártanak a minőségi tápok, de az APN egyáltalán nem szar, te pedig pont erről beszélsz.


"legalább egy 550W-os Chieftec tápot veszel"

És típust nem is kell mondani ugyebár...meg minek ide 550-es?


Amúgy azért én tennék alá ilyen szűkös keretek között egy FSP Hexa 400Wattot, meg egy normális házat.


"Üdv, egy rendszergazda."

[link]

2012. aug. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Kedves "Rendszergazda"!

Ez tök jó, de nem mindenkinek van 100ezer forintja csak tápra meg alaplapra ez egy teljesen korrekt konfig. Amúgy ki az aki 10 évre vesz bármilyen számítástechnikai alkatrészt? Jó házat esetleg, de az úgyis egy darab fém és kész. Inkább vegyen egy olcsóbbat ami korrekt ár/érték aránnyal rendelkezik és akkor 3-5 évente tudja cserélgetni. Ez idő alatt elég sokat fejlődik minden, illetve nem kell a gatyáját ráfizetni hogy mindig viszonylag friss gépet tudjon használni.

2012. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Vita szagot érzek :) Szerintem nem rossz a konfig.


""Üdv, egy rendszergazda."

[link] "

Ez azért ütött XD

2012. aug. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
17%

oké, akkor nem írtam semmit, vegye meg azt a tápot a maga 350W-jával. Csak majd nem sírjon mint néhány új ügyfelem, hogy kattan valami a gépben és leáll magától. Úristen lefüstölt a táp.

Ja? Csak nem ráunt a tápegység a sok indításkori nagy áramfelvételre?!


Annyi hülyeséget össze tudtok hordani és nem nevezek meg senkit. De nekünk a főiskolán beleverték a fejünkbe, hogy alapvető dolog, mindig úgy válasszunk tápegységet, hogy maradjon tartalék maximális igénybevétel mellett is. Szedj már szét pl egy komolyabb gépet, 500W alatt nincs bennük tápegység.


Köszönöm a macskás képet, nagyon aranyos tetszik. Nem nagyképűség: De eddigi pályafutásom alatt kb. 800-900 számítógépet raktam össze. Egyikre sem volt panasz, mindenkivel sikerült megértetnem, a tápegység a legfontosabb.


Csak indulj ki az emberi testből, egy 60 kg-os ember amikor elhízik 130-ra a szíve mennyit dolgozik hogy ellássa vérrel? És ideje korán meghal... A szív is elfárad és a tápegység is.

2012. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Vita szagot érzek :)"

Igazam volt :P


Gondolom a továbbiakat mindenki tudja aki ismeri Hartot :D

2012. aug. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Úristen lefüstölt a táp. "

Miért füstölne el? Nem codegen féléről beszélünk.


" Csak majd nem sírjon mint néhány új ügyfelem, "

Hé, lehet pénzt viszek a konyhára neked. Remélem igazságosan osztozunk meg. :)


"hogy kattan valami a gépben és leáll magától."

Kattanni kattant, de ahogy elnéztem nem a táp.


"Annyi hülyeséget össze tudtok hordani és nem nevezek meg senkit."

Bátran főnök, várjuk a szakmai véleményt!


" hogy maradjon tartalék maximális igénybevétel mellett is."

Igaz, és hol itt a gond? Senki nem akarja ezt a szerencsétlen tápot full load alatt se 80%-os terhelés fölé vinni.


Kicsit komolyabbra fordítva a szót.

Látod a keretet nem? Ebbe mit akarsz belevágni? Enermax Platit? Akárhogy nézzük a 350-es APN elég, de én magam is 400as Hexát ajánlottam alig drágább. Te meg miről beszélsz? Először is, csupán névleges teljesítményről, semmi konkrét típusról. Aztán ott van az üres fröcsögés(a vagánykodás, a példa, meg a moderált lenéző kijelentések énrám nézve), meg az APN szarozása. Az APN egy alsó kategória, teljesen igaz, ezt el kell ismerni, de már megbízható táp, szóval ne rémítgesd már a jó népet azzal, hogy elfüstöl.

2012. aug. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!