Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet működésre bírni...

Hogy lehet működésre bírni egy szektorhibás vinyót?

Figyelt kérdés

Adott egy szektorhibás sata vinyó, a rendszerpartíción volt 124 hibás szektor a windows/system mappa fájljai környékén. Sokáig ment így, néha leállt, mikor épp azokat a fájlokat akarta használni, de a mindennapos használatot nem akadályozta.


Viszont jelentkezett egy újabb probléma, most már a bios sem látja a vinyót. Hallatszik, ahogy a fej keresés közben mindig kiugrik, mikor eléri a hibás részt, és egész egyszerűen nem indul el a gép, ha ez a vinyó benne van, másik vinyóról bootolva sem.


A C-ről van biztonsági mentésem, azzal nincs probléma, viszont a másik kettő (fizikailag hibátlan) partíció tartalmára nagyon nagy szükségem lenne. Adatmentőkhöz nem szeretném vinni, mert tudom, hogy kb semmi dolguk nem lenne vele (mivel a kérdéses részeken hibátlan a lemez), mégis hatszámjegyű összeget kérnének.


(Másik gépben vagy külső rackben még nem próbáltam, de tervben van.)


Előre is köszi a segítséget!


2012. aug. 28. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

GetDataBack

A Windows fájlrendszerek adathelyreállító szoftvere.

A GetDataBack a fájlok visszanyerésében segít önnek, ha vírusfertőzés, formázás, FDISK vagy meghibásodás esetén megsérült a merevlemez partíciós táblája, rendszerindító szektora, a FAT/MFT vagy a gyökérmappa. Sőt, a GetDataBack akkor is vissza tudja állítani az adatokat, ha a Windows nem ismeri fel a meghajtót. Ugyanúgy használható akkor is, ha a teljes mappainformáció - nem csak a gyökérmappa - hiányzik. A GetDataBack kíméletes. Írásvédett, ami azt jelenti, hogy a program sohasem próbál meg írni a visszaállítani kívánt meghajtóra.


Az a legnagyobb probléma, hogy még ez a program sem tud olyan merevlemezről adatot visszaállítani, melyet már a BIOS sem lát.

2012. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez a legnagyobb bajom.


Egyszer régen sikerült kijavítani a hibás szektorokat egy másik vinyóról bootolva, azután újra működött (bár a következő ellenőrzés ismét ugyanúgy kimutatta a hibákat), de akkor még látta a bios.

Tudom, hogy addig kellett volna lementeni a többi partíciót is, amíg működött, de ez sajnos még a tavalyi thaiföldi árvíz idején történt, nem vehettem 60 ezerért vinyót, szabad helyem pedig nem volt sehol.

2012. aug. 28. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!