Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyire gáz ez a...

Szerintetek mennyire gáz ez a hőmérséklet? (kép a leírásban) Illetve mit tudok tenni hogy csökkenjen?

Figyelt kérdés
[link]

2012. aug. 24. 15:37
1 2 3
 21/29 Hazardteam ***** válasza:
A Bullokban 4 "modul" alkot 8 "magot" úgy, hogy 1 modulban 2 ilyen "fél" mag található, amik együtt hasonlóan működnek, mint az Intelnél a Hyper Threading, csak itt hardveresen oldották meg a többszálusítást, tehát félig "natív". Ezzel nincs is semmi gond, maximum a bulldozer új ütemezőjével, amit a Win7 is külön patch-el tud normálisan kezelni, ha igaz. Valamivel gyengébb, mintha 8 magos lenne, de mindenképp gyorsabb, mintha 4 magos lenne (AMD-ben) Intel totál más tészta. Ott a 4 magra húznak rá Hyper Threading-el +virtuális magokat, így többszörözve meg a szálakat, de csak akkor van értelme, ha a "valós" processzor mag nincs teljesen kihasználva, mert végülis a "tartalékot" dobja oda a virtuális szálnak, amit az operendszer plusz magnak "lát". bocs, ha bonyolultan írtam le, nem alvadtam semmit.
2012. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
fasza gamer pc-t akartam ezért vettem egy ilyen processzort több mint 40 ezer forintért erre kiderült hogy vehettem volna egy intel 4 magosat is ami teljesítményben többet tud mint ez a szar 8 magos:(
2012. aug. 25. 11:02
 23/29 Hazardteam ***** válasza:
Ne írj ilyeneket, még téged is leugatnak, mint engem szoktak, ha Intelt javaslok FX helyett.. A piledriver már jobb lesz, ha olyan képes fogadni a lapod, talán érdemes lesz váltani (Piledriver=Bull utóda)
2012. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Hazardteam ***** válasza:
Egyébként nem sz@r ez sem, csak még kissé "félkész". De ettől még teljesen használható és modern.
2012. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Én azért vettem hogy kitartson 4-5 évig mint annak idején a régi gépem amit 2004be vettem és már akkor 1 magos(Intel pentium 4) 3ghz-s proci volt benne.

Úgyhogy kicsit csalódott vagyok. Reméltem olyan konfigot sikerül össze állítanom ami viszonylag hosszútávon jó szolgálatot tesz és ha akarok játszani egy játékkal netán akkor nem lesz akadály a rendszerkövetelmény.

2012. aug. 25. 16:19
 26/29 A kérdező kommentje:

Hűtőket rendeltem a gépemhez szerintetek jól tettem?

hűtők: Scythe Ita Kaze HDD hűtő 10cm /SCIT-1000/

Thermaltake AF0047 23cm Kék LED hűtő

2012. aug. 25. 18:27
 27/29 anonim ***** válasza:
ha körülnézel mindenhol azt írják, legyen az ipon, gépigény mitomén hogy 4 fizikai mag van, de ugye köztudott ha benne vagy a témába, hogy az FX-et el lettek b*szva.. egy i5 odaveri őket... na de az egészből a 8120 éri meg egyedül, szal ha ez van nincs ám probléma.. 8150-t is azért mondják hogy nem éri, mert ahhoz képest "drága", de amúgy oké:)
2012. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Hazardteam ***** válasza:
Figyi, ezek a magok képesek megdolgoztatni a modern videokártyákat is, ezzel nincs gond. Legtöbb esetben teljesen jó és gyors. Hacsak nem vagy hardcore video editáló, vagy nem használsz valami speckó "izom" programot, amihez plusz kraft kellene, akkor nem is nagyon fogod észrevenni a különbséget, úgyhogy szerintem ne bánd. Egyébként totál eltérő architektúra, még ha x86_64-es is mindkettő. Van, amiben AMD jobb, van amiben Intel. De ezeket átlagos használatnál nem fogod hiányolni az erőt belőle. Jobb, gyorsabb, okosabb meg mindigis lesz. A fogyasztói társadalom erre a gondolatra épül, hogy vásárolj össze minden sz@rt, még ha nincs is rá szükséged, vagy van egy előző generációs modelled, ami még így is évekig kiszolgál gond nélkül.. Játéknál meg főleg a kártyák dolgoznak. Bármikor építettem össze valakinek játékos konfigot, mindig a kártya köré építettem és sosem volt probléma, mindig elégedettek voltak és ezt így a 90-es évektől fogva.
2012. aug. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Hát én majd power directorral akarok játék teszteket csinálni, főleg mai játékokról...

A kártya meg tudom nem a legjobb de talán jó lesz a mai játékokhoz ez a GT610.

Prociból 8120am van mivel nem volt pénzem erősebbre.

Intelre meg rá se mertem nézni 3x annyiba kerül mint ez. De most már legalább tudom miért.

De a hűtőkről mondjatok valamit lédjszíves jókat választottam?

2012. aug. 26. 09:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!