Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen pendrivot érdemes...

Milyen pendrivot érdemes venni, amire sok fénykép és videó rá fér? Tele van a számítógép memóriája.

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

:D LOL

A pendrive-nak semmi köze a DDR memoriának. Nem jutsz vele semmire, ha csak beleteszed a gépbe.

+ DRR(X) memoriát kell venned a gépbe.

2012. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tele van, akkor a HDD-re gondol, csak nem tudja hogy hívják.


Mivel a kapacitás nagysága határozza meg azt, hogy mennyi dolgot tehetsz rá, így minél nagyobb annál több anyagot tudsz oda átrakni.


Ha a tartalmat meg is akarod tartani, akkor lehet egy adathordozóra kiírással többre mész, vagy egy nagyobb háttértár vásárlásával. A pendrive inkább adathordozóként van használva, ha kiadsz rá X ezer forintot de ki sem húzod a gépből akkor az ár/érték arányban biztos rosszabb mint egy új HDD (GB/ft alapján).

2012. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi számít nálad soknak?

Ha tényleg nagyon sok, akkor inkább egy külső winchester-t kellene venned.

2012. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
valaki ajánlott pendrivot vagy hardvert,ezek nem jók?mindet fényképező gépről erre szeretném tenni.
2012. aug. 10. 15:31
 5/13 A kérdező kommentje:
és állítólag ez a hardvernek lehet távirányítója is,és tudom tv ben nézni a fényképeket.
2012. aug. 10. 15:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor én egy 2,5' os külső winyot ajánlok.
2012. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Messze legolcsóbban úgy jársz el -egyben a legpraktikusabban, hiszen így archiválva lesznek fotóid-, hogy ha kiírod DVD lemezre, esetleg ha nincs rá módod, akkor arányosan több CD lemezre, mégpedig egyszerírhatóra. Darab árban egy ilyen DVD 100 (azaz száz) FT-tól kapható, ami bő 4 GB kapacitással (hellyel) bír.


Ehhez képest egy 4 GB-os pendrive 2500 FT -tól kezdődik... Még a 700 MB (kétharmad GB) -os CD lemez is sokkal olcsóbb, ha a felhasználható helyet -kapacitást- vesszük alapul, de főleg a DVD lemez jelent rendkívül alacsony árat manapság adat archiválásra.


A pendrive tehát túl drága ehhez, ráadásul nem igazán archiválásra van kitalálva, hanem (részben és főleg) átmeneti adattárolásra, hiszen könnyedén szerkeszthető a tartalma -file törlés, file-ok tetszőleges darabszámú másolása sokmilliószor-, ám -a helykihasználást tekintve- ár-érték arányban közel se olyan kedvező, mint az optikai (cd, dvd) lemez, de épp a file-ok szerkeszthetősége miatt és a könnyű hordozhatósága, plusz a mozgó alkatrész hiánya -kevésbé sérülékeny- miatt megéri az árát a pendrive - csak amint látod, más céllal.

2012. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok: egy ötletem továbbá a kijelző kapcsán, hogy manapság 30-40 ezer FT -tól kaphatók minimum 18 colos (inch-es) lcd/tft monitorok, melyek egyben TV-ként is funkcionálnak (így megfelelő csatlakozókkal bírnak, tehát tv-kábel bemenettel is, és számítógépre is köthető csatlakozóval is rendelkeznek). Persze megfelelő átalakítóval a legtöbb tv készülékre is ráköthetőek az ezredforduló után gyártott asztali számítógépek (talán a laptop-ok is, azok kapcsán nem tudom, mi a helyzet).


Újabb alternatíva: ha dvd lemezre kiírtad a fotóidat, a mai dvd lejátszók nagy része képes fotókat megjeleníteni (tv készüléken), így a legnépszerűbb fotó formátumot, a JPG-t biztosan, amelyik fotómegjelenítésre képes.

2012. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Azért kérdeztem a pendrivot ,mert sok fénykép és videó van a számitógépen és már nincs sok memoria,cd,dvd- re leirni nagyon sok idő,gondoltam erre a kütyüre tenném,pendrive vagy hardver aminek nagy a memóriája vagy olyan kütyüre aminek van távirányítója és ha szeretnék valami videót vagy fényképet nézni rögtön betenném és nézném,szerinted?melyik megoldás lenne a legjobb?előre is köszönöm a segítséget,egyáltalán nem értek hozzá.
2012. szept. 1. 22:34
 10/13 anonim válasza:

hordozható merevlemez vagy vegyél beépíthetőt és tedd be a gépbe (kérj meg valaki ismerőst)


Külső/hordozható: [link]


Belső/beépíthető: CSATLAKOZÓ VÁLTOZÓ LEHET A GÉPBEN (úgy vegyél hogy passzoljon) 79.183647% hogy ilyen kell a gépedbe: [link]


A pendrive nem éri meg, csak ha nagyon-nagyon számít a méret ( a merevlemez se nagy).

2012. szept. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!