Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami baj lehet a HDD-mel?...

Valami baj lehet a HDD-mel? Vagy csak Windows hiba? FONTOS

Figyelt kérdés

Na szóval tegnapelőtt egyre többször fagyott le Windows és indult újra magától a gép. Mikor újraindult, bootoláskor kaptam egy hibát: [link]


Ha továbbnyomtam, Windows töltése közben kaptam 1 másik képet, ahol 2 választásom volt. Egyik, hogy normál futtatás, másik egy ajánlott(recommended), nem emlékszem a nevére, de valami Setup szó volt benne. Aztán ha az elsőre mentem(az ajánlottra), akkor kaptam ismét a fent linkelt képet. Utána visszakaptam ezt a képet, és rámentem a Star Windows Normallyra. Windows töltéskor megszakadt és ismét a fent linkelt képet kaptam. Ezt eljátszottam kb. 2-3x és elindult a Windows, de elég lassan bootolt be. Na gondoltam újra kellene telepíteni a Windows 7-t, mondjuk 4 hónapja volt felrakva utoljára, hátha megtelt sok szeméttel. Újratelepítettem az egészet, egy 1 napig jó is volt. De ismét ugyanezt kaptam, és rohadt lassan bootolt be, kb 2-3 perc volt, pedig frissen újra lett rakva a Win7.

Akkor most a HDD-vel lehet gond?

Egy 6 éves Samsung HD160JJ 160GB SATA 7200RPM 8MB-ról van szó pontosan. HD Sentinel szerint 98% teljesítmény,100% kondíció. Válaszokat előre is köszi!



2012. aug. 4. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik. Vagy rosszul van telepítve a Windows.
2012. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy rosszul lett feltelepítve?
2012. aug. 4. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A hibaüzenet ha jól értettem akkor arról szól, hogy használat közben el lett távolítva valamelyik külső meghajtó vagy hibás a merevlemez, cd-rom. Én mindenképp átnézném a csatlakozókat, átdugnám másik portba, illetve ha van lehetőség másik vinyóval kipróbálnám, esetleg lehúznám a cd meghajtót és úgy is kipróbálnám.
2012. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget. Megnézem a csatlakozókat, majd kihúzom az Optikai meghajtót is. Ha utóbbi lenne a hibás, nem is lenne gond, hiszen nem sokat használom, max ha újrarakom a Windowst. Ha merevlemez probléma, az nem jönne jól, mert most elég drágák. Mondjuk HD sentinel nem figyelmeztetett, szóval szerintem nem az a ludas.
2012. aug. 4. 09:54
 5/7 tamasoft ***** válasza:
Vezetékek simán lehetnek rosszak, vagy a winyó csatlakozója is, amit a sentinel nem érzékel esetleg. Sőt a tápot is meg kellene nézni. Jó áramot ad?
2012. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A tápegység FSP400-60APN
2012. aug. 4. 11:15
 7/7 tamasoft ***** válasza:

Köszi! De ez így önmagában semmit nem jelent.


1. A kábeleket cseréld ki a gép belsejében.

2. Ha újra dobálja a hibát próbáld ki egy idegen táppal, ha azzal is dobálja, akkor komolyabb a baj, akkor winyó hiba, vagy akár alaplap hiba is lehet.

Szóval lépésről lépésre tudod kizárni, és felderíteni mi lehet a hibás, de kábelekkel kezdd, mert az a legolcsóbb

2012. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!