Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért olyan lassú a notebook-o...

Miért olyan lassú a notebook-om? Több infó lent

Figyelt kérdés

Most egy hónapja vettem egy új laptopot és nagyon örültem neki meg minden, de azt vettem észre hogy lassan dolgozik, pl. nagyon lassan kapcsolódik be meg ki. Ez nem is lenne olyan nagy baj ha sokszor nem töltene be olyan lassan a net oldalakat vagy a programokat.

Egy egyszerű flash játékot is szakadozva lehet játszani..

A netel nincs semmi baj minden ok.

A zene a youtub-on HD minőségben is van amikor szakad ha más programot is használok. Játékok pedig nehezen futnak rajta pedig nagyon akarok rajta játszani:D

Ha van valami ötlet nyugottan lehet írogatni, már szörnyen idegesít a notebookom hogy lassan dolgozik.

Leírás: Asus X55U-SX007V

CPU: AMD C60,

RAM: 2 GB DDR3,

HDD: 320 GB,

VGA: ATI Radeon HD 6290.


2012. júl. 24. 04:24
 1/6 Pj0tr ***** válasza:

Kezdjük az elején. Auchan-ben nem veszünk komoly műszaki terméket.

Kicsit túlzónak érzem notebooknak nevezni azt a ketyerét, amiben van egy 1 GHz-es processzor (turbón 1333 :D).

Ez az első korlát. Ez öli meg a HD youtube-ot és a flash játékokat is. A flashnek ennyi nagyon kevés.

Ha a proci nem lenne elég akkor a VGA egy szar 6290-es nagyon lebutított ... sz@r.

Nem tudom mivel szédítettek az eladók, de szokj hozzá, hogy ez ilyen.

Legközelebb javaslom, hogy kérdezz meg egy hozzáértő ismerőst.


Nem is értem miért gondolja mindenki, hogy a laptop az laptop és kész. Szerinted, ha ugyanannyit tudna mint a 2-3-400 ezres ketyerék akkor ki venné azokat? Ez kb olyan mint a 10e forintos okostelefon.

2012. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és most hogy lenne jobb? mi lenne a megoldás hogy jobban működjön?
2012. júl. 24. 15:36
 3/6 Pj0tr ***** válasza:
0%

Akkor sikerült leírnom az előbb.

Ahhoz amit te szeretnél a következő lépeseket kell tenned:

1) Megfogod a kis kezedbe a notebook-ot

2) Elballagsz a legközelebbi szemetesig

3) Elegáns mozdulattal beleejted a ketyerét

4) Megkérsz egy hozzáértő embert, hogy mondjon neked egy a céljaidnak és a pénztárcádnak megfelelő notebookot (persze nem biztos, hogy az igény találkozik a lehetőséggel)

5) Elballagsz/Megrendeled online a kiszemelt gépet

6) Nézed boldogan a HD videókat/ tolod a flash játékokat és a nem legújabb játékok is elindulnak a gépen

2012. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kis teljesítményű gép.

Nem véletlen van laptop 70 000 forintért , és 1 000 000 forintért is.

Talán gyorsulhat a gép , ha 32 bites XP-t teszel fel rá. Kapcsolj ki minden felesleges szolgáltatást. Csak azokat a programokat telepítsd , amik feltétlenül szükségesek. Ha sok programot telepítesz, majd törölsz , az teleszemeteli a hdd-t . Ez szintén lassítja a gépet.

2012. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A megoldás win8 oprendszer, telepisd a advanced systemcare7-et és az advanced systemcare driver boostert


[link]

[link]

és a kukábavaló géped repülni fog. Nekem is ez volt a bajom a win7-tel a proci majdnem mindig 100%-on ment most így HD videónézés frissités megy egyszerre és csakk 50-60%-on megy.

2013. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom, nekem is win 8 al jobban megy, felrakom a progit mit mondtal.
2014. dec. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!