Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegedhet túl a laptopo...

Miért melegedhet túl a laptopom 10 perc netezés után? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Üdv!

Tavaly áprilisban került hozzám a jelenlegi laptopom(acer aspire 5520) használtan,de már akkor is ugyan ezzel a problémával kűzdöttem,tehát nem nálam alakult ki a hiba szerintem.

Mostanra már kb 10perc netezés után annyira túlmelegszik az alja és a touchpad hogy szinte égeti a kezem és irányíthatatlan(ugrál a kurzor,nem reagál mozgatásra pár percig,aztán visszaáll).

Próbáltam kitisztítani de az istennek sem tudom kiszedni a csavarokat,ventilátort fújkálom ezerrel hogy ne porosodjon.

Tudna valaki valamit mondani erre a "tünetre"? Mindenképp szervíz?:(


2012. júl. 22. 05:59
 1/5 Hazardteam ***** válasza:
Szerintem ha nem értesz hozzá inkább vidd szeróba. De amúgy nem a billentyűzetét kell leszedni és úgy férsz a ventihez, meg a hűtőbordához? Múltkor egy Lenovo-t tisztogattam, a hűtőbordája előtt olyan vastag összeállt szmötyi réteg volt és olyan masszív, hogy elsőre mikor kivettem (egyben) azt hittem valami szivacsos porszűrő:)
2012. júl. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd el szervizbe, egy ilyen tisztításos mókát szerintem 5-10 ezer forintból meg lehet úszni.
2012. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hazardteam ***** válasza:
Jézusom:) 5-10e? Nemrég csináltam havernak, kb. 20 perc volt és pár mozdulat, ráadásul hűtő levétel, tisztogatás és újrapasztázással együtt. Megyek én is szervízbe, ha ilyen jó óradíjak vannak:)
2012. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Alul van a ventije csavarokkal védve,volt mar tisztitas celjabol szetszedve az alja,de akkor az lehet a baja?! Jah es sajna nincs 5-10ezrem egy tisztitasra...:/
2012. júl. 22. 14:57
 5/5 Hazardteam ***** válasza:
"Túl" meleg általában olyankor lesz szerencsétlen, amikor a hő "bennreked" és valahol megakad a hőáramlás. Ami lenovora utaltam, az pl. pár éve volt és az a kis "hővezető paszta" amit rátaknyoltak a gyárban már jó rég megmerevedett és vezetés helyett bele szigetelte a hőt a chip és a hőelvezető borda "sapkája" közé. Plusz ez a szmötyi a "kijáratnál" ahol távozott volna a meleg levegő. Hát ez a 2 megtette áldásos hatását (bár egy is elég lett volna) és a gép állandóan lefagyott, ha valami "izmosabb" programot futtattál a gépen. Most megy tökéletesen, de újra kellett pasztázni, lehet, hogy a tiédnek is erre van szüksége. 10000-eket SEMMIKÉPPEN ne adj senkinek egy ilyen fittyfiritty melóért, akármilyen nagy arccal hirdeti, hogy ő a géped megváltója vagy mittomén mekkora szakértő:) De 2-3000-ért szerintem egy egyszerű mezei szervízben is megcsinálják, ha épp nem lusták, vagy nem "derogál" nekik. Ha olyanok, akkor meg szakmailag és emberileg is "olyanok" szóval.. Ha abszolute nem értesz hozzá, akkor ne piszkáld, tudod ott nagyon gyönyörűen be vannak zsúfolva az alkatrészek, elég, ha egy kis negyed gyufafejnyi smd ellenállást lepöccintesz véletlenül és annyi. Szóval ha nem értesz hozzá vagy nem csináltál még ilyet és nem akarsz kockáztatni sem, vidd el valami normális szervízbe és mondd meg nekik, hoyg pasztázzák is újra hővezető pasztával, ne csak fújkálják sűrített levegővel (ami egyébként még nullább "meló" időben)
2012. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!