Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bezavarhatja egymást a két...

Bezavarhatja egymást a két router?

Figyelt kérdés

T-hómos internet e lőfizetésünk mellé kaptunk egy cisco epc3925-ös routert. Vályogházban élünk úgyhogy a wifi nem éppen egy hasznos dolog már a szomszéd szobában sem ezért beszereztem egy Tp-link tl-wr741nd típusú routert.

A tp-link a ciscotól kapja a netet.

az ip címek eltérőek

Cisco: 192.168.0.1 dhcp be van kapcsolva

TP-link ciscónál 192.168.0.13 ként jelenik meg

amúgy 192.168.1.1 ként érem el ez úgye alapértelmezet átjáró innen sorba osztja a netet 192.168.1.1* ként

mostanában az lett az új mánia hogy ha letöltök a cisco router újraindúl.

először arra gondoltam hogy valószínűleg nem bírja a sok kapcsolatot kezelni (torrentről beszélek persze)

viszon ma már csak 1 géppel bekapcsolva 1 szerverről 1 fájlt nem bírtam letölteniúgy hogy közben csak az alapvető kapcsolatok voltak..

valami ötlet?



2012. júl. 21. 23:38
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Én felraknék a TP-Link -re egy DD-WRT firmware -t, és azt csak access point -ként használnám nem pedig routerként. Így nem vesznének össze.
2012. júl. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 lan port ki van rajta használva most hogy ha AP-ként használom akkor azok még használhatóak?

Custom firmware-t meg nem nagyon szeretnék használni majd 5 év garancia van még rajta

2012. júl. 22. 12:03
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
Igen, használhatók.
2012. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!