Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Uj gepet szeretnek venni,...

Uj gepet szeretnek venni, szerintetek jo lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ideje lenne mar lecsereljem a jelenlegi gepemet igy nezelodtem web uzletekben es oszeirtam egy gepet


CPU: i7 2600k

ALAPLAP: Asrock Z68 extreme 3 gen 3 (vagy asrock z68 pro3 gen 3)

RAM: 16gb 1600Mhz

PSU: Corsair TX v2 650W


Nem feltetlen jatekra szeretnem hasznalni, viszont lenne egy kis problemam nem tudom milyen vga-t vegyek ehez a konfighoz gondoltam egy hd 7970-re de az kisse draga, igy gondoltam hogy veszek hd 7950-et, de abba meg van kicsi pl (800MHz) nem tudom ez mennyire lenne eross, de ha a nagyobbikat veszem a 900Mhz-sat akkor meg kicsit kellene meg hozzategyek es vehetnek egyuttal mar hd 7970-et. De ugy olvastam h az i7 2600k csak masodik generacios processor ami nem biztositja a pci-e 3.0-at igy lehet folosleges lenne ez az alaplap es a 3.0-as kartya... de a harmadik generacios processorok meg kisse dragak. Igy maradhat a pci-e 3.0-as kartya es az alaplap, vagy inkabb valtsam le? Szerintetek mit csinaljak? varom az oleteket / segitseget.


Elorre is koszonom



2012. júl. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt írd le hogy mennyit szánsz rá, és mire akarod használni.
2012. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb 400k-t szanok ra, es mindenre, video szerkesztes (hobbi) jatek, konvertalasok stb
2012. júl. 19. 21:22
 3/7 A kérdező kommentje:
maximum, persze ne menjen ra tobb honapos megtakaritasom mert nem lesz penzem uzemanyagra ha elkoltom minden penzem :D
2012. júl. 19. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyiból monitor is kell? Ha nem akkor pl ezt ajánlom:


Alaplap:

[link]

CPU:

[link]

RAM:

[link]

VGA:

[link]

SSD:

[link]

HDD:

[link]

Ház:

[link]

Táp:

[link]

DVD:

[link]


400.705 Ft

2012. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó neked, ha 400k neked nem több hónapos megtakarítás...

Más örül, ha egy évben ennyit félre tud tenni.


Mellesleg: minek ennyit költeni rá? Jobb, ha az ár/érték arányt nézed és egy erős középkategóriás gépet veszel 150-180 ezerből. A legnagyobb teljesítményű cuccokat sosem éri meg megvenni, mert egy év múlva ugyanazt töredékáron tudod venni. Nagyon gyorsan elavulnak a cuccok.

2012. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a tobb honapos megtakaritas alatt ugy ertettem, hogy nincs jelenleg csaladom akit elkellene tartanom, csak magam, (baratno de az nem olyan mint a csalad :D )hat... majdhogy nem egy evi megtakaritas ara ez, ugy gondoltam sporolgatok es veszek majd jo eross gepet hogy jopar evig ne keljen :D


msi alaplapot nem akarok, rosz hireket hallotam


maradnek az i7 2600k-nal, ha nem kell nem koltenem el az osszes penzt :D viszont ez esetben mi legyen? maradjon a pci 2.0 es vegyek egy 2.0-as kartyat bele? vagy mehet a 3.0-as lap a kartyaval?

2012. júl. 19. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Hoppá, most nézem hogy kifelejtettem a CPU hűtőt. Még ez is bele van számolva a fenti konfig árába:

[link]

Szóval ez is benne van a 400-ban, csak elfelejtettem belinkelni.

Lap meg szerintem jó az az MSI, de ha neekd nem tetszik akkor itt van pl ez:

[link]


De látom közben már elkaszáltad az összeállítást, pedig nagyon fullos gép lenne, és hosszú időre elég lenne akár munkára, akár játékra.

2012. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!