Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az 1GB-400Mhz DDR-rammom beleteszem a gépembe nem jön be semmi a monitoron, csak fekete a kép? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
de ha berakom mellé a 256mb-rammot akkor bejön a kép de csak 256mb-lát. Próbáltam dual channelbe is állitani, de úgy sem történt semmi. Az alaplap híbát kizárnám, mert a napokban vettem egy újat, és a régi alaplapomnál is pont ezt a jelenséget produkálta. Ráadásul az eggyik haveromnak mind a 2-gépébe belepróbáltuk neki felismerte meg be is jött a kép a monitoron, szóval én valami beállítás híbát látok a dolog mögött. Lehet hogy a biosban állitódot el valami?

2012. júl. 13. 15:27
 1/3 Pj0tr ***** válasza:

Hol vettél te új DDR1-es deszkát??? Azt árulják még valahol?

1) Támogatja-e a lapod a kérdéses RAM-ot, vagy egyáltalán tud-e kezelni 1GBos modult?

2) Ha igen, akkor próbáld bele az összes DIMM slotba, hátha segít.

2012. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
reseteld a biost.
2012. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam azzal, hogy "Új alaplapot" vettem igaz nem egy mai darab a DDR1-foglalatos

lap, de nekem tökéletesen megfelel win7-tel van feltelepítve a gépem, és

stabilan futnak rajta a dolgok bár volt már nekem minden féle rendszer feltelepitve még

hackintos-is, és az is jól ment a gép. Egyébként a Vaterán vettem az alaplapot szerintem

raktáron maradhatott, meg mert bontatlan csomagolásban volt papírjaival telepítő Cd-vel

együtt.Támogatni biztos hogy támogassa a rammot, mert néztem kompatibilis vele,

és a 400Mhz kezeli és mondom hogy a régi alaplapomba jó volt sokáig ment is vele csak a

végén úgyanezt csinálta mint most ennél, hogy nem jött át a kép ha benne volt az 1gb-ram.

a videóártya meg megint kizárva mert ha az integrált részébe teszem akkor is ugyan az van.

Egyébként az utólsó válaszoló lehet hogy jót mondott azt kipróbálom.

2012. júl. 13. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!