Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core2quad q6600-tól...

Intel Core2quad q6600-tól melyikek az erősebb procik?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy, a Core2quad kategóriában érdekelne.

2012. júl. 10. 09:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az AMD-vel mi a bajod? Az, hogy ár/érték arányban veri az Intelt? Vagy az, hogy az átlag felhasználónak nem kell I5-től jobb? Mert szerintem aki nem extrémen konvertál 0-24-be annak fölösleges az I7, hacsak nem azt akarja, hogy 5másodperccel hamarabb készen legyen a konvertálás, a játékoknál meg nem a proci dönt, hanem a VGA.
2012. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom, hogy én miért látom jobbnak az Intelt. Valószínűleg itt élődtem akik hozzá szóltak jobban benne vannak ebben a világban, és jobban ki tudják vesézni a dolgokat. Ez dicséretre méltó. Nálam nagyon egyszerű dolgokon dőlnek el a dolgok, hogy miért Intel favorizálom, mert 3d-ben dolgozom, mint animáció készítő. Használtam, Fx4100-ast meg fx6100-ast, de lassabbnak bizonyult, mint az elődöm az i5 2500k most jelenleg egy i7 muzsikál, a stúdiós gépekben. ÉS főleg, Renderelésnél, észre vettem jókora gyorsulást. Én mind ezekre a tényekre alapozom, azt hogy nekem az intel a favoriom, nincs itt semmi fanboykodás, meg Vér pistikézés, mert Ti véditek úgy az AMD, mintha valami nagyon rossz dolgot, mondtam volna, és úgy szidtam volna. Annyit mertem mondani, hogy az én szubjektív felhasználási körömben, jobban megéri egy Intel mint egy AMD. Abban is biztos vagyok, hogy egy procikat sokkal de sokkal jobban ismeritek kívülről, belülről mint én, de nekem csak annyi számít, hogy amikor használom, melyik tud gyorsabban dolgozni, egy adott feladaton.
2012. júl. 10. 13:34
 13/14 anonim ***** válasza:

Kicsit félre értettél. Nálam ez csapta ki a biztosítékot:" Szerintetek melyik AMD veri meg ? :)"

Persze én nem mondom azt, hogy rossz az intel, amiről most írok gép abba is egy i5 2500K látja el a CPU-nak járó feladatot. Egyik gyártó se rossz, mindig azt kell venni ami jobban megéri. Csak azt szűrtem le a gondolatmenetedből, hogy szerinted az AMD CSAK rossz. Ez így nem igaz, felhasználás irány függő(de azért akad olyan szegmens ahol az AMD-nek van a nagyobb előnye).

A video render más szempont, oda a legtöbb esetben a kevesebb, de erősebb agy jól jön, nem csoda, hogy jobban teljesít egy i5 2500K mint egy FX-6100, bár még ez az összehasonlítás se fer, hisz az i5 2500K árán már FX-8150 van, ami lehet fogná is.

Persze ha te olyat használsz ahova az jobb, akkor természetesen azt kell venni, (csak ezt az elején nem mondtad), szóval bocs a kicsi "letámadásért".


Amúgy ha már i5 2500K. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, volt alkalmam i7 2600-at is próbálni, ahol én használom nem volt számottevő a különbség. tuningba is jó, jó hűtés és megfelelő lappal(izmosabb VRM-el szerelt P67/Z68/Z77-es lap) rendesen túlhúzható(na jó ez azért erősen modell függő is).

2012. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen egy kicsit félre értettük egymást. Nem azt akartam mondani, vagy utalni, hogy az AMD rossz lenne, csak ugye az én felhasználási körömben szükség van a gyors munka végzésre. Most jelenleg, egy I7 2600K ketyeg, 16 giga rammal meg egy GTX590(3gb). Teljesen kielégítő a teljesítménye, természetesen itthonra meg engedhetetlen lenne, meg felesleges is ugye, ezt csak úgy érdekességnek írtam le. Itthonra még fontolgattam is egy i3-as laptopocskát, csak úgy lightos használatra. De nem tudom eldönteni, hogy asztali gép, vagy lapi, mindig dilemmába vagyok.
2012. júl. 10. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!