Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core2quad q6600-tól...

Intel Core2quad q6600-tól melyikek az erősebb procik?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy, a Core2quad kategóriában érdekelne.

2012. júl. 10. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Q6700, Q8400, és az összes Q9***

De ezek még használtan is drágák, nem biztos hogy érdemes ilyet venni.

2012. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értelek, persze tudom nem olcsó, de én a core2duo-mat letudnám cserélni mondjuk kb 8-9 ezer forintért egy q8400-asra :)
2012. júl. 10. 10:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Én több mint 30k-ért vettem Q8400-at és megbántam. Ha kicsit komolyabb gépet szeretnél, ne úgy kezd mint ahogy én, hogy új proci meg ram, hanem az alaplaptól fogva. AMD processzor mennyen bele, sokkal olcsóbbak, valamint DDR3-as ram, az is jóval olcsóbb. De ez csak 1 tipp :)
2012. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de AMD pocikat mellőzném, játékra oké lenne. De pl: Unoka bátyámnak is fx4100-asa van. És egy i5 alig veszi fel a versenyt, persze tudom olcsóbb is az AMD, de ha nem játékra kell nekem a gép, akkor inkább maradok Intelnél, akár valami i3, de inkább i5m csak olyan konfig kicsit húzósabb.
2012. júl. 10. 10:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Te is az alapján ítéled meg az AMD-t, hogy a 28ezres FX4100 nem veszi fel a versenyt egy 45-50ezres i5-tel...

Ennek szerinted van értelme? Akkor AMD-ből is 45-50ezressel hasonlítsd össze azt az i5-öt.

2012. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor veszem az I5 2500K-t. Szerintetek melyik AMD veri meg ? :)
2012. júl. 10. 11:07
 7/14 anonim ***** válasza:

"Szerintetek melyik AMD veri meg ? :)"

Abba lehetne hagyni ezt a vérpistike fanboy dumát, főleg úgy, hogy áthatóan nem is értesz hozzá sokat.

Igaza van Sylarnak a legkisebb 2 modulos FX(4100) már 28-ért kapható, míg egy SB/IB i5-öt(mert clarkdale-t és lynnfield-et nem veszünk) is majdnem kétszer annyiba kerül. Akkor miért is ne verné el? -.-"


Amúgy az i5 2500K egy-egy szálon(mindezt 4-ig) nyerő lenne kb az összes desktop AMD-vel szembe, de olyan programoknál amik erősen througput teljesítmény igényesek ott az i5 2500K árán lévő 8150 lenne a jobb. Szóval az, hogy "AMD-t csak játékra" is egy marhaság, a bull éppen olyan programokba jó, ahol is sok szálat kihasználnak, és azok nem játékok. Rendszer szinten az átlag felhasználónak meg tök mindegy. Ebbe a képbe lehet nemsokára a Vishera hoz változást, elvileg az egy szálas teljesítményben is erősödik, remélhetőleg megközelítve egy izmos SB magot.

2012. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vér pistike, érdekes megfogalmazása dolgoknak, és milyen elterjedt jelző. Fanboy, hmm örülök hogy tudod, hogy eddig milyen gépeim, és milyen processzorokat vettem. Volt mind2, és valahogy az intel mindig erősebbnek bizonyult nálam. Na meg persze olvasom a teszteket, olvasói véleményeket és 15 ből 1 ajánlja az AMD-t :) biztos mind elfogult. Biztos egyik se ért hozzá. Mivel nálam még nem bizonyította be az AMD, hogy igen is megérné megvenni. De biztos csak elfogult vagyok, és saját tapasztalataimat hazugságokra építem :)
2012. júl. 10. 11:58
 9/14 anonim ***** válasza:

# 6

Ahogy Hart is írta, sok szálon az FX8150 lazán veri a 2500K-t.

Ez az "azért nem veszek AMD-t mert az FX4100 gyengébb mint az i5" dolog meg kb annyira értelmes, mintha én azt mondanám hogy nem veszek Intelt, mert az i3 2100 gyengébb mint az FX8150...

2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"valahogy az intel mindig erősebbnek bizonyult nálam"

Milyen CPU-kat hasonlítottál össze és milyen felhasználási iránynál? Nem is tudom mit vársz amikor most is egy fele olyan drága AMD-t hasonlítasz egy 50K-s intelhez.


"Na meg persze olvasom a teszteket"

Ajánlom PH!-t, ott nem találsz hülyeséget.


"olvasói véleményeket és 15 ből 1 ajánlja az AMD-t :)"

Menyiből, milyen gépbe, milyen felhasználásirányra stb...?

2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!