Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD vezérlő szempontjából...

SSD vezérlő szempontjából megéri a drágábbik típus ezek közül?

Figyelt kérdés

Nos, venni akarok egy 128 gigás SSD-t.

A kiszemelt a Corsair Force 3 120GB (CSSD-F120GB3-BK), ami 28 ezer (arukereso szerint).

Viszont ott van a Samsung 830 ugyan csak 128 gigás, de 31 ezerért.

Ami a fő kérdésem, hogy míg a Corsair az sandforce vezérős, a Samsung az samsung vezérlős.

Megéri az a felárat?

Jó, 3 ezer forint az már nem oszt szoroz, de ha már erről a két felső kategóriás márkáról beszélünk, akkor melyik a tutibb?

Csak a vezérlőjük miatt érdekel, tudom, hogy sebességben csak papíron térnek el.

Köszi előre is és bocs a hosszú leírásért. :)



2012. júl. 9. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy a Samsungot venném.
2012. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Panda Péter ***** válasza:
én is a samsungra voksolok. stabil sebesség, beton élettartam.
2012. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oks. Hát még körbenézek ezügyben, de az élettartam miatt én is aggódok, lehet ezért is lesz Samsung. Arról a márkáról még nincsenek rossz tapasztalataim.

Ugye a Crucial csak SSD-ket gyárt, de a samu telefontól elkezdve mindent. Na de nem okoskodok itt :D.

2012. júl. 9. 17:29
 4/6 Panda Péter ***** válasza:
tudtommal a crucial sem csak SSD-ket gyárt, a ramjaik is kiba. jók, csak itthon ritkák. amúgy sem értem, hogy függ ez össze bármivel.
2012. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért, mert tényleg megállják a helyüket több téren is.

Nincs egy dologra specializálódva, mégis a samsung ssd-kről lehet hallani a legkevesebb panaszt, mindenki olyant akar.

Én vakon nem akartam azt mert nem értek ezekhez a vezérlőkhöz, meg hogy a sandforce-t miért is utálják sokan.

2012. júl. 9. 17:36
 6/6 Panda Péter ***** válasza:
nem rossz amúgy a sandforce sem, csak néhány olyan vezérlővel szerelt SSD-vel volt probléma, illetve a teljesítménye nem mindig olyan jó mint papíron. de amúgy egyébként abszolút rendben van az is.
2012. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!