Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ujra raktam a gépemet win7-re...

Ember00 kérdése:

Ujra raktam a gépemet win7-re és azota nem jó a mikrofonom. De a mikrofonhoz nem kaptam telepitő cd-t. Hogyan lehet jó, hogy engem is haljanak? Mert eddig csak én hallom öket de ők engem nem

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 20:32
1 2
 1/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Lehet csak az a gond, hogy alapértelmezetté kell tenni a megfelelő mikrofont :


A System Trayban a Hangszór ikonon - Jobb egér kattintás - Rögzitőeszközök - Kattints arra az eszközre, amelyket alapértelmezetként szeretnéd - Alul Alapértelmezett gomb


Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!:D

ha rámegyek akkor nekem a mikrofont sem jelzi csak azt irja,hogy Digitális Hang(SPDIF) ezt irja és mástnem::S

2012. júl. 6. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez a problémám.

Írtam is ki kérdést de csak azzal jöttek, hogy rakjam fel a drivert. Nekem ugye egy előre összerakott gépem van, és lehet hogy nincs hozzá való driver. Xp-n sem jó teljesen mert néha kikapcsolódik. Rengeteg fajta drivert kipróbáltam, sok oldalt olvasta. Driver keresőket is próbáltam de semmi nem volt jó.

Ilyen keresőket te is rakj föl és próbálj ki, egy próbát megér szerintem.

2012. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
már kerestem és találtam de mégsem müködik:@@ de már kezd elegem lenni mert egész délután ezzel szarakodtam-.-":@@
2012. júl. 6. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Azon kezdtem gondolkodni az elején, hogy lehet hogy nem jó az integrált hangkártya... de hang jön ki, meg xp-n jó volt... úgy ahogy. Lehet vennem kellene egy hangkártyát csak valahogy nincs rá pénzem se. Én is napokat szórakoztam vele aztán feladtam. Örültem hogy legalább kifele jön valami.
2012. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de nekem emg fontos lenne a hang :S és egyszerüen akármit álitok leszedem az NVIDIA high definition audio-tde azzal sem müködik vagy nem érzékeli vagy nemtudom:(((
2012. júl. 6. 21:13
 7/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Eszközkezelőben van-e valamiféle emlités a mikrofonról ?


Nem működő eszközként az Egyébb eszközök között.

Ha az egyébb eszközök között van akkor Hardwrazonositó alapján kereshetsz hozzá drivert.


Vagy működő eszközként a A Hang video és játékvezérlők között. Ha ez a helyzet és USB-s a mikrofon akkor a WIN7 USBAUDIO.SYS filéje nem biztos, hogy támogatja a mikrofonod.


Cseréld le az USBAUDIO.SYS-t egy WinXP-sre, de csak akkor ha nincs más USBAUDIO eszközöd, csak a mikrofon

(Nekem hasonló bajom volt a Logitec Camera mikrofonjával, miután lecseréltem ezt a filét azóta, úgy megy mint a kisangyal).


Ez Vistára van (Már ott is voltak gondok) :


"

Here's a more robust way of swapping in the XP usbaudio.sys driver, lifted from the support page of another peripheral manufacturer whose product failed to work on Vista:


1) Obtain the usbaudio.sys file from a Windows XP machine (in c:\windows\system32\drivers)

2) On the Vista machine, click Start, type cmd in the search box and press Ctrl, Shift & Enter so you get a "root" command shell window

3) Type cd \windows\system32\drivers and press Enter

4) Type takeown /f USBAUDIO.sys and press Enter

5) Type cacls USBAUDIO.sys /G "Your Username":f, press Enter, and Y when asked. (Note the quotes around username)

6) Type del USBAUDIO.sys, press enter

7) Copy the XP version of USBAUDIO.sys to c:\windows\system32\drivers

8) Type cd c:\windows\system32\DriverStore\FileRepository\wdma_usb.inf_9ce240de, press Enter

9) Type takeown /f USBAUDIO.sys, press Enter

10) Type cacls USBAUDIO.sys /G "Your Username":f, press Enter, and Y when asked. (Note the quotes around username)

11) Type del USBAUDIO.sys, press Enter

12) Copy the XP version of USBAUDIO.sys to c:\windows\system32\DriverStore\FileRepository\wdma_usb.inf_9ce240de

13) Connect the USB audio device that was failing - it should now work

"


Itt egy másik leirás :


[link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Háát ebből sokat nem értettem skpon eltudnád magyarázni h énis értsem?:DD skype cimem:prandominik1998
2012. júl. 6. 21:37
 9/11 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Szerzel egy darab windows XP-n futó USBAUDIO.SYS filét (mérete 60 032 Byte) pl innen (de a windows XP-s gépeken a "C:\windows\system32\drivers" mappában megtalálod) : [link]


Lemented a gépedre valahova pl (C:\AUDIO mappába).


2. Fogod a Win7-es telepitő DVD-t és bebootols róla, majd javitást választva elinditod a parancssort :


[link]


(Choose the Startup Repair Recovery Tool : 1-től a 7-dik lapig)


3. Ha van parancssorod beirod a következőket :


C: -> Nyomsz neki egy Entert

cd \ -> Nyomsz neki egy Entert

CD WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS -> Nyomsz neki egy Entert


4. Átnevezed az aktuális USBAUDIO.SYS filét :

REN USBAUDIO.SYS USBAUDIO.SYS.OLD -> Nyomsz neki egy Entert


5. Most átmásolod az XP-s USBAUDIO.SYS-t (Az 1. pontban léirt mappából : "C:\AUDIO") :

copy C:\AUDIO\USBAUDIO.SYS C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\USBAUDIO.SYS -> Nyomsz neki egy Entert


6. Ujrainditod a gépet és kipróbálod a mikrofonod.


Ha megy örülsz.


Ha nem megy akkor ujra beinditod a telepitő lemezről a gépet, ujra parancssort inditasz, és visszacseréled a WINXP-s USBAUDIO.SYS filét a WIN7-es USBAUDIO.SYS filére.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 coopper ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem irni, hogy letöltés után bontsd ki a ZIP filét, hogy a "C:\AUDIO" mappában legyen ay "USBAUDIO.SYS" file.
2012. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!