Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jó a mikrofonom?

Miért nem jó a mikrofonom?

Figyelt kérdés

[link]

vettem egy ilyen fej hallgatót és nem jó a mikrofon, rendesen be van dugva a számító gép fel is ismeri a mikrofont, de amikkor le akarom tesztelni a hangfelvevővel nem működik mit tegyek? windows XP-van a gépemen ha ez számít!!


2012. jún. 23. 18:41
 1/5 A kérdező kommentje:
másnak se jó vagy csak nekem ?
2012. jún. 23. 18:42
 2/5 Hazardteam ***** válasza:

2 dolog: a hang "kártyád" control panelén, vagy pedig a windows hangbeállító panelén keresd meg a "felvételi eszközöket" vagy ilyesmi nevűt (nem emlékszem pontosan 6-8 éve angolt használok) Ha ott vagy, ki kell jelölni azt az eszközt, ahonnan a "beviteli" jeleket figyeli (pl ilyenek lehetnek, hogy mikrofon hátsó, ill. elülső aljzat, vonalbemenet, Sztereo mix CD stb stb)


Ha ez kész, akkor attól függően, hogy mennyire értelmesen lett megírva a rögzítő program, vagy pedig mennyire "fapados" vagy professzionálisan bonyolult, magán a programon belül is ki kell jelölni neki, hogy melyik eszközt "figyelje". Ha véletlenül Realtek chipes a hang "kártyád" ott pedig plusz körültekintéssel kell bekapcsolni a mikrofon hangosítást (+20db boost) mert alapból nincs bekapcsolva, a beállítópanelén meg jól el van rejtve. Ha nem teszed, akkor halk lesz. Egyébként azt (Realtek-nél) a "lejátszás" fül csuszkái alatt található jobbra-balra nyilakkal tudod elővarázsolni. Elég hülyén oldották meg, idő megtalálni, de utána sosem felejted el:)

2012. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hazardteam ***** válasza:
Jah,. ha ellenőrizni akarod, hogy csak a felvevőprogi körül van e valami kavarodás de amúgy a mikrofon hibátlan, indíts el egy skype-ot (abban van auto detektor, meg fogja találni a mikit) és csinálj egy teszthívást.
2012. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsi de egy kicsit részletesebben vagy is inkább nagyon részletesen ha lehet!! előre is köszi!!!!!!
2012. jún. 25. 23:09
 5/5 Hazardteam ***** válasza:
Ahhoz tudnom kéne a hangkártyád típusát, az oprendszeredet, a hangrögzítő programodnak minimum a nevét és fejből bágnom annak a beállításait stb. Én "elveket" írtam, amiket neked kell leellenőrizned személyesen és beállítgatnod kézileg. a lényeg: Az operációs rendszered hangerő beállításainál IS ki kell választani a hangrögzítésre szánt eszközt (mikrofon) és a hangrögzítő programban IS meg meg kell tenni ugyanezt. Vagyis közölni a programokkal, hogy "honnan" szedjék a hangot érted? Mert lehet több forrásból és nem tudják alapból neked éppen melyikből kell. Ezen kívül még sok minden mást is érdemes figyelembe venni, pl. ne legyenek mindenféle "kodek kavarodások" Ezekben így, egy ilyen formában nem tudok segíteni és időm se nagyon van rá. Ahhoz ott kellene ülnöm előtte és legalább pár alapvető információval rendelkeznem. Nem vagyok varázsló:)
2012. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!